Advert

Başkan Tarhan’dan koronalı günlerde destek verenlere teşekkür ziyareti

Başkan Tarhan’dan koronalı günlerde destek verenlere teşekkür ziyareti
Başkan Tarhan’dan koronalı günlerde destek verenlere teşekkür ziyareti süleyman taş

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Korona virüsünün en yoğun olduğu dönemde belediyeye maske üretim makinası bağışlayarak tüm vatandaşlara maske ulaşmasına destek olan hayırsever Alashhab Mustafa Aldandashı’yı ziyaret ederek destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Günde 10 bini aşkın maske üretebilen makina ve kumaşını bağışlayan Aldandashı’nın desteğiyle kentin her noktasına kısa sürede maske dağıtımı yapabildiklerini belirten Başkan Tarhan, hazırlanan teşekkür belgesini de verdi.

Mezitli’de yaşayanların her zaman bir aile gibi hareket ettiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Kim zorda kalmışsa hemen  harekete geçiliyor ve çok özel işler başarılıyor. Halkımız belediyesine güveniyor ve destek veriyor. Bu güven, bazen çocuk gündüz bakımevi, kafe kütüphane, gençlik merkezi olarak Mezitlililere dönerken bazen de gıda desteği, eğitim yardımı olarak ortaya çıkıyor. Bir vatandaşımız arsasının kent içi tarımsal üretim için kullanımına izin verirken başka bir vatandaşımız tohum alınması için para bağışında bulunabiliyor. Bunları başka hiçbir yerde görmeniz mümkün değil” dedi.

Alashhab Mustafa Aldandashı’ya desteği nedeniyle teşekkür eden Başkan Tarhan, “Virüsün en zorlu olduğu dönemde vatandaşlarımız hemen kolları sıvayarak evlerinde maske üretimine başladı. Bugünlerde Sayın Alashhab Mustafa Aldandashı da belediyemize bağışladığı makine ile büyük bir eksikliği giderdi. Hiçbir vatandaşımızı virüsün acımasızlığına teslim etmeyeceğiz diyerek çıktığımız yolda, verdiğiniz destekle daha sağlıklı bir Mezitli için büyük katkı sundu. Kendileri aynı zamanda tüm üretilen maskelerin kumaşını da bağışlayarak önemli oranda bir maddi destek te sağladı. Bu tür şeyler ancak Mezitli’de olur dedikleri tam da budur” diye konuştu.

Virüsün en önemli öğretisinin toplum içerinde yaşayan her ferdin birbirinden sorumlu olduğu gerçeğini herkese gösterdiğini söyleyen Alashhab Mustafa Aldandashı da, Başkan Tarhan’a nezaketi nedeniyle teşekkürlerini iletirken, “Toplumda bir arada yaşıyorsak hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Mezitli’de herkes elinden geldiğince dayanışma örneği sergiledi. Bizim de böyle bir imkanımız vardı, belediyemize katkı sağladık. Mezitli’de sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsak bunu ancak dayanışma ile sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1200 YAŞINDA BÖLGEDE SADECE BİR TANE VAR O DA ERDEMLİ'DE
1200 YAŞINDA BÖLGEDE SADECE BİR TANE VAR O DA ERDEMLİ'DE
Yaşlılık değil ikinci ergenlik
Yaşlılık değil ikinci ergenlik