seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

MERSİN'DE ORC ARAŞTIRMA ANKETİNDE BAŞKAN TOLLU ZİRVEDE

Erdemli Belediye başkanlığı görevini 11 yıldır yürüten Mükerrem Tollu ORC Araştırma’nın 30 Büyükşehir’de yaptığı ankette Mersin’in en başarılı belediye seçildi. Başkan Tollu Mersin bölgesinde 1. sırada Türkiye'de ise 8. sırada yer aldı. Başkan Tollu ile geçen Erdemli Belediyesinin son 11 senesini okuyucumuz için inceledik.

MERSİN'DE ORC ARAŞTIRMA ANKETİNDE  BAŞKAN TOLLU ZİRVEDE
MERSİN'DE ORC ARAŞTIRMA ANKETİNDE  BAŞKAN TOLLU ZİRVEDE Süleyman Taş

Erdemli belediye başkanı Mükerrem Tollu Erdemli yakın  tarihine bakıldığı zaman 2009 yılında Erdemli belediye başkanı seçildi. ''Nerede insan orada Erdemli Belediyesi'' diyerek insan odaklı hizmet anlayışı ile yola çıktı.2009 yerel seçimlerini kazandığı zaman  Erdemli belediye binası yok diyecek kadar kötü durumda idi.

Başkan Tollu Belediye başkanlığını kazandığı ilk dönemde belediye olarak Erdemli'de alt yapı ve üst yapı projelerine ağırlık verdi.Halkın  Belediye erişimi ve vatandaşa hizmet erişimi konusunda yoğun bir çalışma içine girdi. Atıl durumda olan belediye binasından Erdemli halkının şanına yakışır bir belediye hizmet binasını  2013 yılında Erdemli halkına ve Erdemliye kazandırdı.

 

Belediye personeli konusunda çalışma ekibini kim nerede hangi işi daha  başarılı olur çalışmaları yapabilir gözlemlerini yaparak isabetli görevlendirmeler yaptı. Belediyeye vatandaşın  ulaşılabilirliğini kazandırdı. Erdemli Belediyesine kurumsal kimlik kazandırdı. Bu sayede Belediye hizmetlerinde uygulama nasıl olacağı iş ve işleyiş şekillenmesi sağlandı. Başkan Tollu'yu Başarılı kılan da bu.

 

2014 yerel seçimlerinde girdiği yarıştan bütün fiziki engellemelere rağmen zaferle çıkan başkan Tollu o dönemde yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile Anadolu'da pek çok ilden büyük nüfusa sahip bir ilçenin belediye başkanı oldu. Genişleyen belediye sınırları ile Erdemli Belediyesi hizmet alanı ve nüfusu da genişlemiş oldu.

Başkan Tollu Erdemlide sahil bandını dünya standartlarına getirerek Erdemliye kazandırdı. Erdemli sahilinde halk için sosyal faaliyet alanları yaptı.

 

Erdemlide beldeden mahalleye dönüşen her mahalleye Erdemli halkının mutlu günleri için her düğün salonları yaptı. Erdemliye Yaz kış Erdemli halkı rahat etmesi için  kapalı pazar yerleri üretici pazarları kazandırdı.

 Erdemlide  neredeyse her mahalleye çocuk parkları , gençler için Erdemlide spor salonları yaptırdı. Erdemlide küçük çocuklar için kreş ; orta okul son sınıf ve üniversiteye hazırlanan çocuklar için kurs merkezleri yaptırdı.Bütün bu yatırımlar  faal bir şekilde Erdemli halkına başkan Tollu göreve geldikten sonra yaptığı çalışmalarla Erdemliye kazandırıldı.

 Başkan Tollu Erdemlide Limon çiçeği projesi  ile sosyal belediyecilikte çığır açtı. İhtiyacı olan herkesin yanında yer aldı. Desteğini hiç bir zaman esirgemedi.

2019 Yerel seçimlerine giderken ise Türkiye siyasi  tarihinde kötü anılacak  günler yaşandı. Siyasete ters gelecek karalamalar yapıldı. Sandıkta Başkan Tollu'yu yenemeyeceğini anlayan karanlık bir el Erdemliye uzandı.  Başkan Tollu'nun  geçmişte yaptığı hizmetleri gelecek için teminat gören Erdemli halkı desteği ile demokrasi sınavından zaferle çıktı.

 Erdemli Belediyesi Başkan Mükerrem Tollu önderliğinde  yaptığı çalışmalarla 2009 yılından bu  günümüzde marka kent marka belediye olmuş durumda.

Erdemli Belediyesi yediden yetmişe herkese eşit hizmet etmekte. Erdemli belediyesi günümüzde E-ticaret dijital dönüşüm projesi ile Erdemlili üreticileri dünya pazarı ile buluşturuyor. Erdemli tarım turizm ve sanayiide kendine yakışan  dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Başkan Tollu'nun desteği ile Erdemli belediye spor kulübü Bal liginde mücadele veriyor. Erdemli Belediyesi Sporda  gece gündüz çalışarak hedefini bu sezon 3. Lige çıkmak olarak belirlemiş durumda.

Erdemli Belediyesi Erdemliyi sanattan spora sosyal belediyecilikten belediye  hizmet alanlarında yaptığı çalışmalarla gelecek nesiller için yaşanabilir bir kent yapma çabasını sürdürüyor.Günümüzde  Erdemli Belediyesi  çağın gereksinimlerine ayak uyduran kendi kendine yetebilen bir belediye.

Erdemli  belediyesi  sorunlarını bitirme yolunda dev adımlar atmış , vizyon  ve misyon sahibi , gelecek on yıllarını planlamış bir belediye olarak bölgesinde dikkat çekiyor.  Başkan Tollu ' Erdemliye hizmetleri elle tutulur gözle görülür iken Mersinde ORC araştırma  anketinde birinci çıkması hak ettiği sonuç.

Erdemli Belediyesi Mükerrem Tollu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Kayıp çocuklar bulundu
Kayıp çocuklar bulundu
 Tarsus'ta kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti
Tarsus'ta kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti