Advert

İMAMLAR KiMSENİN JOKERİ DEĞİLDİR

İMAMLAR  KiMSENİN  JOKERİ  DEĞİLDİR
İMAMLAR  KiMSENİN  JOKERİ  DEĞİLDİR Süleyman Taş

COVİD-19 Salğının ülkemizde yayılması en aza indirilmesi  amacıyla yapılan çalışmalara Din görevlilerimiz önce Vefa Destek Guruplarında ,Şimdide görev yaptıkları İlçelerde ve Mahallelerde COVİD-19 Hastalarının ve Temaslı kişilerin takibinde filyasyon ekiplerinde görev yapmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan bu hastalıkla mücadelede devlet büyüklerimizin vermiş oldukları görev ve sorumluklardan hiçbir zaman kaçınmayan bunu kendisine yük olarak görmeyen vatandaşa hizmeti ibadet aşkıyla yapan Din Görevlilerimiz canla başla sahada çalışmaktadırlar.

   Fedakarca yapılan çalışmalar esnasında görevlilerimizin sahipsiz bırakılması veya zannedilmesi bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

        Görevlilerimiz covitli veya temaslı takibi  yaparken birçok sıkıntılarla da baş başa kalmaktadırlar.Her gün  ellerine verilen takibi yapılması istenen yüzlerce COVİD-19  hastası veya temaslısının kontrolü istenmekte ve ne yazık ki bunlar istenirken araç,gereç,ulaşım , yakıt desteği görevlilerimize verilmemektedir "Ayrıca kendilerinden namaz vakitlerinde görev yerlerinde olmaları istenmektedir".

 Tüm kamu kurumlarında esnek çalışma yöntemlerinden faydalanma yoluna gidilirken  din görevlilerimize görevinin haricinde birde böylesine sağlık riski taşıyan bir işi zoraki yaptırmak onları  desteksiz ve yalnız bırakmak hakkaniyetle asla bağdaşmamaktadır.

 Mart ayından bugüne  tıksırdığı için idari izin kullanıp ,Vatan Milet edebiyatı yapmaktan da  geri kalmayan ve görevlerimize sahip çıkmayan "İDARECİLERİMİZİ " görevlilerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Hastaları takibe çıkan görevlilerimiz sadece maske takarak bu salgından korunmaya çalışmakta ve kendilerine ,maske eldiven siperlik,tulum gibi ihtiyaç duyulan ekipmanların tedarikinde hastalığın bulaşmasını engelleyecek hiç bir tedbir ve önlem alınmamaktadır.

 Bu sebeple de şuanda onlarca görevlimiz hasta takibi esansında virüs kapmış  , tedavi olmakta hastanede yatmakta  ve tedavileri devam eden görevlilerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Alınacak Önlemler teklifimiz.

1-Cumhurbaşkanımızın talimatı içinde yer alan hasta takibinde bulunması gereken tüm komisyon üyeleri çalışmalara eksiksiz  katılmalı.

2-COVİD-19 Takibinde görev verilen arkadaşlarımız ya Asil görevlerinden muaf tutulmalı yada kendilerine mesai ücreti ödenmeli.Görevlilerimiz kendi Görev yaptıkları mahallelerden başka yere görevlendirimemeli.

3-DİB ve Müftülüklerimizde olduğu gibi birden fazla görevlisi olan yerlerde esnek çalışma sisteminden görevlilerimiz  de faydalandırılmalı..

4-Filyasyon ekibinde görev yapan arkadaşlarımıza Araç,gereç yakıt ,iletişim giderlerinin karşılanması Sağlık için gerekli ekipmanları maske,siperlik,eldiven ve tulum gibi koruyucu malzemelerin görevlilerimize de verilmesi elzemdir .

Takibi istenen hasta sayıları düşürülmeli.

5-Cenaze yıkamak işi kesinlikle belediyelere verilmeli.Görevlilerimiz mecburi tutulmamalı.

6-İdari izinli oldukları halde göreve çağrılanlar ,hastalık riski taşıyanlar ,idari izin kullanmasına imkan verilmeli ..

Bu Pandemi sürecinde Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının karşılanmasında canla başla fedakarca çalışan DİN GÖREVLİLERİMİZ başta olmak üzere Sağlık çalışanlarımıza,Polislerimize,Öğretmenlerimize Valiliklerimizin ve Kaymakamlıklarımızın verdiği tüm görevleri bi hakkın seve seve yerine getirmiş Kamu çalışanlarımıza Diyanet-Sen Mersin Şubemiz Yönetim kurulu adına  şükranlarımızı arz ederiz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu