ERDEMLİ BELEDİYESİ ÜRETİCİNİN UMUDU OLDU

Erdemli Belediyesi tarafından yaptırılan ve doğrudan üretici ile tüketiciyi buluşturan üretici pazarları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

ERDEMLİ BELEDİYESİ  ÜRETİCİNİN UMUDU OLDU
ERDEMLİ BELEDİYESİ  ÜRETİCİNİN UMUDU OLDU Süleyman Taş

2009 yılına kadar Erdemlide belediye başkanları  sürekli vatandaşa vaad edip ancak bir türlü yapılamayan üretici kapalı pazar yerleri  gibi bir şehir efsanesi vardı.

2009 yılında Erdemli Belediye başkanı seçilen Mükerrem Tollu Erdemlili üreticilerin hizmetine  üretici pazarlarını sundu.Bu yolla Erdemli Belediyesi günümüzde üretici pazarları ile üreticilerin ürünlerini değerinde satmasına Erdemli Ekonomisinin güçlenmesini sağlıyor.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuna yakışır, insan odaklı hizmetleriyle gündeme gelen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun talimatıyla her mahallede kurularak Erdemli halkının hizmetine sunulan üretici pazarları vatandaşlardan çok yoğun ilgi görüyor.

Erdemli’nin yerli üreticileri ile tüketiciyi doğrudan buluşturmak amacıyla pek çok mahallede kurulan bu pazarları, hijyen kriterlerine uygun olması dolayısıyla Covid-19 pandemisini yaşadığımız bu günlerde tüketiciler öncelikli olarak tercih ediyor.

Akdeniz ikliminin yaz aylarında ki bunaltıcı sıcaklarından ve kış aylarında yağmurlarından üreticiler ile alışveriş yapan ziyaretçileri koruyan üretici pazarlarından Erdemli halkı ve ziyaretçiler oldukça memnunlar ve bu memnuniyetlerini Başkan Mükerrem Tollu’ya her fırsatta dile getiriyorlar.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs pandemisi sürecinde ekolojik tarımın öneminin ve tüketiciler tarafından organik ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte üretici pazarlarının değeri daha iyi anlaşılmakta. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu başarılı, çok yönlü ve geleceğe yönelik hizmetleri ile ORC şirketi tarafından yapılan araştırmada neden birinci seçildiğini göstermiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu