seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

MESKİ, VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERİ KISA SÜREDE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

Kent genelinde yürüttüğü altyapı çalışmalarına aralıksız devam eden MESKİ, vatandaşlardan gelen talepleri de hızla çözüme kavuşturuyor.

MESKİ, VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERİ KISA SÜREDE ÇÖZÜME  KAVUŞTURUYOR
MESKİ, VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERİ KISA SÜREDE ÇÖZÜME  KAVUŞTURUYOR Süleyman Taş

Yenişehir ilçesi Batıkent Mahallesi 2697. Sokak’ta bulunan Enteroğlu 10 Sitesi sakinlerinden “Alo 185” Çağrı Hattı’na gelen su baskını şikâyetleri üzerine harekete geçen MESKİ ekipleri, hızlıca yağmursuyu çalışmalarına başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla site sakinlerinin yoğun yağışlar sonrası yaşadığı su baskını sorunu kısa sürede çözüme kavuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepleri hızlıca çözüme kavuşturuyor. “Alo 185” Çağrı Hattı’na bırakılan ihbarlardan yola çıkan MESKİ, yoğun yağışlardan dolayı sık sık su baskını sorunu yaşayan Yenişehir ilçesi Batıkent Mahallesi 2697. Sokak’ta bulunan Enteroğlu 10 Sitesi sakinlerinden gelen yoğun talepler üzerine harekete geçerek, başlattığı çalışmaları kısa sürede tamamladı.

MESKİ, Mersin’in Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’den oluşan 4 merkez ilçesindeki çeşitli mahallelerde yağmursuyu hattı döşemesine devam ediyor. Yapım işi kapsamına alınan Batıkent Mahallesi’nde bulunan 2695., 26138. ve 2697. Sokaklara, 300 metre uzunluğunda Ø600 milimetre beton boru hattı ve yağmursuyu ızgaraları döşendi. MESKİ ekiplerinin çalışmaları sayesinde Enteroğlu 10 Sitesi sakinlerinin yoğun yağışlar sonrası yaşadığı su baskını sorunu kalıcı olarak giderildi.

“Büyük bir rahatlığa kavuşacağımızı düşünüyorum”

7 yıldır Batıkent Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Bahri Tuncer, her yağmur sonrası sel sorunu yaşadıklarını belirterek, “2697. Sokak ile 26138. Sokak civarında her yağmurolduğunda buraları sel basıyordu. Enteroğlu 10 binası yeni yapıldı. Bina aşağıdaolduğundan, yağmur ve sel götürüsü olmadığından sağ olsun gerekli çalışmalarlayağmursuyu götürüsü yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız’a ve emeğigeçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Enteroğlu Apartmanı yöneticisi Jülide Altınöz ise, “Yağmur çiselese bile bizim sitenin içi oldukça su alıyordu. Yağmur biraz şiddetli yağsa depomuzu su basıyordu, alt kata kadar iniyordu. Aralık ayından bu yana muhtarımızın da Belediye Başkanımız’ın da yardımıyla sağ olsunlar bu sorunu 2 ay gibi kısa bir sürede çözdüler. Şimdi sadece asfaltımızın yapılması kaldı. Ondan sonra da büyük bir rahatlığa kavuşacağımızı düşünüyorum. Kendim ve apartman sakinleri adına emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MESKİ VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERİ KISA SÜREDE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kalp krizi geçiren polis memuru hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren polis memuru hayatını kaybetti
Geri dönüşüme atılan Kur'an-ı Kerimi çöpe karışmaktan temizlik işçileri kurtardı
Geri dönüşüme atılan Kur'an-ı Kerimi çöpe karışmaktan temizlik işçileri kurtardı