seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

23 NİSAN BU YIL BURUK KUTLANDI

Pandemi öncesi okullarda, farklı mekanlarda coşku ve sevinçle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, pandemi nedeniyle bir çok yerde çevrimiçi kutlandı.

23 NİSAN BU YIL BURUK KUTLANDI
23 NİSAN BU YIL BURUK KUTLANDI Süleyman Taş

Bu yıl 23 Nisan, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle toplu etkinliklerle kutlanamadı. Ancak Türkiye'nin dört bir yanından binlerce çocuk 23 Nisan coşkusunu evlerine taşıdı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) resmi olarak açıldığı günün üzerinden tam 100 yıl geçti.

Meclisin açıldığı gün olan 23 Nisan, 1927'de çocuk bayramı ilan edildi. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ulusal bayramını çocuklara armağan etti.

Çocukların evlerinde yaptığı bayram kutlamaları, günün erken saatlerinden itibaren sosyal medyada "Evde bayram var" etiketi altında paylaştılar. Bütün çocuklar evde Özenli bir şekilde  hazırlanmışlar. Evlerde Bayram coşkusu vardı.

Vatandaşlar da kısıtlamaların izin verdiği ölçüde evlerinde, balkonlarında belirli alanlarda renkli görüntüler oluşturdu. Her yer Bayraklarla donatıldı. Atatürk Anıtlarına çelenkler konuldu.

Eski 23 Nisanları ne çok özlüyoruz.Rengarenk miniklerin giydikleri kıyafetler  büyük heyecanla sabah erken saatlerde okulun yolu tutulurdu.

23 Nisanı  çocuklar ruhlarında duyarak, “iğne atsan yere düşmeyecek kadar” hıncahınç dolmuş stadyumlarda dans edip şarkı söyleyerek kutlardı eskiden.

Eğlenirlerdi, cıvıldaşırlardı, gülerlerdi ve Atatürk’ü biraz daha, anlayıp daha çok severlerdi. Hangi anne, hangi baba, hangi dede-nene, abla-abi küçüklerinin mutlu olmasından sevinç duymaz? Bu nedenle, o coşku sadece çocukların değil, büyüklerin de yüreğini ısıtırdı.

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Mustafa Kemal Atatürk. Çocuklara bayram armağan eden büyük önder Atatürk, onların toplumun geleceği olduğunu anlatan bu güzel tümceyi boşuna kurmamıştır. Çünkü bir toplum, çocuklarına verdiği önem ve değerle var olur. Onlara iyi bakmak, iyi eğitmek ve her günlerini bayrama çevirmek hepimizin görevi olmalı.

Pandemide 23 Nisan kutlamaları buruk geçti. Pandemi biter bir an evel coşkulu kutlamalarımıza geri döneriz.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ Mustafa Kemal Atatürk.

23 NİSAN BU YIL BURUK KUTLANDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kalp krizi geçiren polis memuru hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren polis memuru hayatını kaybetti
Geri dönüşüme atılan Kur'an-ı Kerimi çöpe karışmaktan temizlik işçileri kurtardı
Geri dönüşüme atılan Kur'an-ı Kerimi çöpe karışmaktan temizlik işçileri kurtardı