seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

19 Mayıs Haftası Mersin'de renkli etkinliklerle kutlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesince '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, kentte 5 gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu.

 19 Mayıs Haftası Mersin'de renkli etkinliklerle kutlandı
 19 Mayıs Haftası Mersin'de renkli etkinliklerle kutlandı   Süleyman Taş

 Bocce, tekvando ve atletizm branşlarında Türkiye’yi temsil eden rekortmen milli sporcuların  Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etmesinin ardından etkinlikler ilk olarak  Cumhuriyet Gösteri Merkezinde başladı. Alanda üretici kadın stantları, spor aktiviteleri ve sahne  gösterileri yer aldı. Cumhuriyet Gösteri Merkezindeki etkinlikler ve stantlar 5 gün boyunca  devam etti. 
  Etkinliklerin ikinci gününe bisiklet turu damga vurdu 
  Etkinliklerin ikinci gününde hentbol, basketbol ve voleybol branşlarında başarılı işlere imza  atan kadın sporcular, kentte spor anlamında geleceğin önünü açan efsanevi sporcuları  mezarları başında andı. Aynı gün düzenlenen ‘Gençlik Bisiklet Turu’ ve ‘Mersin Skatepark  Şöleni’, 19 Mayıs coşkusunu kentin birçok noktasına yaydı. Etkinliklerin ikisine de katılan  Başkan Seçer, bisiklet turunda gençlerle birlikte pedal çevirdi. Atatürk Parkı 3 Ocak Meydanında  start verilen ‘19 Mayıs Gençlik Bisiklet Turu’, İsmet İnönü Bulvarı, İstiklal Caddesi, Hastane  Caddesi, Zeytinli Bahçe güzergahı boyunca devam ederek belediye binası önünde sonlandı. 
  Kentin 2 noktasında 'Rampark' açıldı 
  Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs haftasında kentin 2 noktasına Skatepark kazandırdı. Akrobasi  bisikleti, kaykay ve paten tutkunları için vazgeçilmez bir alana dönüşen 'Skatepark'lara 'Rampark'  adı verildi. Ramparklardan birisi Tarsus Ötüken Parkta gençlerin hizmetine sunulurken, diğerinde  ise Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katılımıyla Mersin Kültür Parktaki gençler  performanslarını sergiledi. 
  19 Mayıs konvoyu kentteki coşkuyu yükseltti 
  Etkinliklerin üçüncü gününe denk gelen 19 Mayıs’ta Büyükşehir Belediyesinin kutlama konvoyu  kentteki coşkuyu yükseltti. Sabah saatlerinde Tarsus’tan başlayan konvoy ilerleyen saatlerde  Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinin de cadde ve sokaklarını dolaştı. Konvoya 
  Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra Tarsus Belediye Başkanı Haluk  Bozdoğan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah  Özyiğit de katılarak sokaklarda, balkonlarda ve iş yerlerindeki vatandaşların 19 Mayıs coşkusunu  birlikte yaşadı. 
  “2. yüzyılı sizler kurgulayacaksınız” 
  Konvoy, akşam saatlerinde Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde son buldu. Başkan Seçer,  burada ellerinde meşaleler taşıyan ve marşlar söyleyen gençlere seslendi. Cumhuriyet’in 2.  yüzyılına girildiğini hatırlatan Başkan Seçer, “Gençlerimiz, yarınlarımız, umutlarımız,  istikballerimiz, her şeylerimiz, 2. yüzyılı sizler kurgulayacaksınız, sizler 2. yüzyılı büyüteceksiniz,  geliştireceksiniz. Sizlere güveniyoruz, sizlere inanıyoruz, sizlerin yanındayız” dedi. 
  Gençler dostluk için futbol müsabakasına katıldı 
  19 Mayıs’ta bir de dostluk müsabakası düzenlendi. Macit Özcan Spor Tesislerinde yapılan  futbol müsabakalarında 19 takımın antrenörleri ve genç futbolcuları arasından seçilen  oyuncular, toplam 3 müsabaka şeklinde gerçekleştirilen maçlarda sahaya inerek şenlik  havasında geçen bir oyun sergiledi. Etkinlikler 21 Mayıs günü Cumhuriyet Gösteri Merkezinde  düzenlenen “Sporcu Ödülleri” töreniyle sona erdi. Törene Başkan Vahap Seçer de katılarak  sporculara ödüllerini takdim etti. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de fuhuş operasyonu 7 gözaltı
Mersin’de fuhuş operasyonu 7 gözaltı
Mersin'de Roma ve Bizans dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi
Mersin'de Roma ve Bizans dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi