seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

UMUDUMUZ TURİZM DE

2021 yılının bugüne kadar ki diliminde, bireylerin ekonomilerinde beklentileri tam olarak gerçekleşmedi.

UMUDUMUZ TURİZM DE
UMUDUMUZ TURİZM DE Süleyman Taş

Hayat pahalılığı, Enflasyonun cepleri boşaltması, İşsizlik, Gelirin gideri karşılamaması, Kredi borçlarının günü gelenlerinin ödenmesinde yaşanan güçlükleri aşa aşa bugüne geldik. Erdemli ve çevresinde yaşayanlar için şimdi umut; TURİZM DE.

                İ    C

Erdemli ve çevresinde turizm canlılığı; yazlıkçıların evlerine gelmesi. günübirlik deniz tutkunlarının konaklaması ve yerli halkın yayla evlerine gitmesi şeklinde oluyor. Üç ana başlık altında yaşanacak turizm faaliyetleri para akışını hızlandıracak.

Bölgemizde yalnızca yaz aylarında açılan yüzlerce iş yerinden çoğu kapılarını ya açtı ya da açmaya hazırlanıyor. Açılacak her bir iş yeri ekonomiye katkı yapacak. Vergi,işçi çalıştırma,tesisat yaptırma,boya,tadilat işleriyle ekonomik canlılık yaratıyorlardı geçmişte. Bu yaz aylarında da yine benzer canlılık olacak.

                İ    C

Pandemi kuşkusuz turizmi olumsuz etkileyecek. Açık olan iş yerlerinde tam kapasite çalışılmayacağı dikkate alınmalıdır. Masa ve sandalye sayısı, Şezlong sayısı normal yaz aylarından daha az olursa zaten işin de yüzde 50 oranında düşeceğini biliyoruz.

              İ   C

Bölgemizde binlerce yazlık konut var. Sahipleri ya da kiracıları Covid-19’dan korkmazlar ve gelirlerse, en azından esnafın işinde büyük iyileşme olur. Yaz mevsiminde bölgemizin mobilyacılarının satışı patlama yapıyor. Geçen yaz aylarında pandemiye karşın satışlarının çok iyi olduğunu söyledi satıcılar.

                   İ    C

Klima satıcılarının da işi geçtiğimiz yıllarda süper olmuştu. Çünkü, yazlıkçılar terlemeye başlayınca hemen klimacıya koşuyorlar. Ekmek satışlarının maksimuma çıktığı mevsim bölgemizde yaz aylarıdır. Fırıncılar,dört gözle bekliyorlar yazlıkçıların gelmesini.

              İ    C

Zincir marketlerin yazlık olan şubelerinin açılması, buralarda yeni işçi alımını sağlayacak. İşsiz gençlere iş kapısı açılıyor zincir marketlerde. Buna seviniyorum işte, çünkü işsizlik büyük sorun. Yayla ve köylerde sebze dikimi ekonomik canlılık yapıyor her yaz aylarında. Yine öyle olacak.

               İ    C

Yaylalara dinlenmek için göçenlerin harcayacağı

para yerli esnafa “can simidi” oluyor  yaz aylarında. Bu yaz aylarında yine öyle olacak.

SABIRLA SENİ BEKLİYORUZ YAZ; GEL GAYRI! 

HOŞ GELDİN YAZ!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de fuhuş operasyonu 7 gözaltı
Mersin’de fuhuş operasyonu 7 gözaltı
Mersin'de Roma ve Bizans dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi
Mersin'de Roma ve Bizans dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi