Advert

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN “KARPUZ ŞENLİĞİ”

Silifke Taşucu Turaç Anaokulu karpuz şenliği düzenledi.

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN  “KARPUZ ŞENLİĞİ”
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN  “KARPUZ ŞENLİĞİ” Süleyman Taş

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin Covid-19 salgınında alınan önlem ve tedbirlerle ilçemiz okullarından Taşucu Turaç Anaokulu’ nun üç yıldır devam eden “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında yapılan “Karpuz Şenliği” ne katıldı.

Şenlikte karpuzu çeşitli şekillerde sunumunu yaparak, lezzet yelpazesini genişleterek her şeyini değerlendirdiklerini söyleyenkarpuz suyu , karpuz, ayrıca  kabukları ile reçel ve turşu yaparak ikram eden Taşucu Turaç Anaokulu Müdürü Aydan AKKAYA beden ve ruh sağlığının Eğitim-Öğretimdeki etkisine inandıklarını belirterek “Beslenme Dostu Okul” olarak  bu projeyi başarıyla yürütürken temel hedeflerinin bu etkiyi artırmak olduğunu söyledi. Şenlik kapsamında öğrencilerin vitamin ve meyve konulu şiir okuma ve bilmece sorma ve cavaplama etkinliğe neşe ve renk kattı.

Şenlik sonunda öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi