Advert

YAZ GELDİ

Yaşam standartlarımız hangi seviyede olursa olsun yaz aylarında mutlaka seyahat ederiz. Yazlıkları olanlar yazlığına, olmayanlar yaylaya, şehirde kalanlar da sahillere doğru akın, akın yolculuk yapmaya başlayacaktır bu günlerde.

YAZ GELDİ
YAZ GELDİ Süleyman Taş

Belki başka zamanlarda olmadığı kadar yaz mevsiminin gelmesini bekledik.

Kış herkes için zor geçen bir mevsimdir. Günler kısa, havalar soğuk olur. Hayatımız durağandır.

Kış; fazla üretimin yapılmadığı, daha çok hazırın tüketildiği bir mevsimdir. Günlerimizin çoğu evlerde geçer. Bazen konu komşu ziyaretleri ve kahvehane muhabbetlerimiz olsa da durağan bir hayatı vardır insanların.

Bu normal zamanlarda böyle olurdu. Ancak son iki kışı hem bölge, hem de ülke olarak zor geçirdik. Malum salgından dolayı evlerde kaldık çok zaman. Komşularımızı özledik. Ev  muhabbetleri ni özledik. Ayaküstü sohbetleri özledik.

Elbet bu günler de geride kalacak. Ama hafızamızda iyi şeyler bırakmadan…

Bazılarımız yakınlarını kaybetti. Bazılarımız maddi ve manevi hasar gördü.

Kış bitti. Baharı anlamadık, anlayamadık… Yaz geldi.Umutlarımızla beraber…

Her kötü şeyin ardımıza kalması temennisiyle bekliyoruz.

Güneşin sadece dünyayı değil, gönlümüzü de aydınlatmasını umuyoruz. Sadece mekânları değil, gönlümüzü de ısıtmasını bekliyoruz.

 Pandemi Dünyada olduğu gibi Ülkemizdede canlar aldı.sosyal hayatımızı etkiledi.Sevdiklerimize sarılamadık ,özlem gideremedik.Okullar beli belirsiz oldu.Uzaktan Eğitimim için  tüm Öğretmenler canla başla çocuklarımıza Eğitim verebilmek için çaba sarfetiler.Sağlığımız için sevdiklerimizi korumak için ‘’yaz kendini gösterdi.Sıcaklar gelmeye başladı.Aşılar hızlandı.Aşı olmak zorundayız.Pandeminin bitmesi için her vatandaş üzerine düşeni yapmak zorunda.Virüsü bu şekilde yeneriz.Yavaş yavaş virüs olayı bitmeye başladı.En önemlisi tekrar diyorum Aşı olmak.Sıcaklar artık ilerleyen günlerde etkisini hisetirecek. Aslında kaybedecek bir günümüzün olmadığının farkındayız ama ne hikmetse "Karpuz yata, yata büyür" atasözüne uygun yaşamayı ihmal etmiyoruz. Tatil beldeleri, orman parkları, hatta sahil yolları,  başka bir havaya bürünmeye başladı. Telafi Eğitimi bitince  tatil seyahatleri de başlayacak. Şehirde kalanları fena bir sıcak bekliyor bu arada. Deve bayıltan geliyor. Zırt pırt gaza basarken düşünmediğimiz egzoz gazları var ya, hayatımızı nasıl etkiliyor göreceksiniz. Her yıl seyrettiğimiz filmi bir kez daha yaşayacağız.Tek isteğimiz Virüsü bir an evel yok etmek’’bunun tek çaresi kuralara uymak Aşı olmak.Başka yolu yok artık.Yetkililer ne kadar nere kadar yetişecek’ insanların özverili olması lazım.Herkes ellini taşın altına koyacak güç birliği ile bu virüsü yeneceğiz.Sağlıklı huzurlu günler için’ Yüzünüzden gülücükler gönlünüzden sevgiler eksik olmasın.Özelikle Sağlıklı günler olsun.Daha güzel yarınlar sizlerin olsun.Sevgiyle kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi