Advert

POLİS Mİ, SİTE YÖNETİCİSİ Mİ, EMLAKÇI MI ,SEYYAR SATICI MI ? Özel Haber

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubede görev yapan S.B. isimli polis Memurunun bir sitede yöneticilik ve aynı zamanda komisyon karşılığında emlak danışmanlığı ve seyyar satıcılık yaptığı iddia ediliyor.

POLİS Mİ, SİTE YÖNETİCİSİ Mİ, EMLAKÇI MI ,SEYYAR SATICI MI ?  Özel Haber
POLİS Mİ, SİTE YÖNETİCİSİ Mİ, EMLAKÇI MI ,SEYYAR SATICI MI ?  Özel Haber Süleyman Taş

Gazetemize ulaşan bilgilerde; Polis Memuru S.B. Mersin'in, Tarsus ilçesi Ergenekon mahallesinde bulunan Gam Gam isimli bir sitede site yöneticiliği yapmakla birlikte, gayrimenkul kiralama ve daire satışlarında komisyon karşılığında aracılık ettiği, ilave olarak ücret karşılığında Emlak Danışmanlığı yaptığı ayrıca temin ettiği dondurma meyve vs. ürünleri satışını yaparak haksız kazanç elde ettiği  iddia ediliyor.

Mersin il Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesinde görev yapan, asli görevi kahraman Türk Polis teşkilatımızda çalışan diğer polislerimiz gibi toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak olan Polis Memuru S.B.'nin, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne imzalı 'Polis memurlarının site yöneticiliği yapamayacağı' yönünde iç genelgeye rağmen gam gam sitesinde yöneticilik yapması, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 28. maddesine göre devlet memurlarının tacirlik yapması ve ticaretle uğraşmasının yasak olmasına rağmen uzun yıllardır emlakçılık yapması, dondurma ve meyve satması  konusunda gazetemize ulaşan bilgiler göze ve kulağa hoş gelmemekte.

S.B. Yöneticilik yaptığı Gam Gam  sitesinde 112 daire bulunmakta ve daire başına her ay 300 TL aidat gelirini yönettiği, bunun yanında emniyet teşkilatımıza ait kimliği ve polislik görevini kullanarak Tarsus'ta emlak kiralama ve satış işlerine aracılık ederek komisyon aldığı iddia edilen, Site içerisinde çilek kiraz dondurma satan  karşılığında devlete herhangi bir vergi vermediği iddia edilen S.B. ek iş olarak polislik mesleğini icra etmesi ve mesleğine nasıl zaman ayırdığı merak konusu.

Gazetemize ulaşan  bilgilerde  vatandaş  bizim İzmir Adliyesi önünde yaşanan hain terör saldırısında devleti ve milleti için adeta bedenini siper ederek canı pahasına teröristlere geçit vermeyen ve büyük bir kahramanlık gösteren Şehit Polis  Fethi Sekin gibi polislerimiz var, bunun yanında ne yazık ki münferitte olsa polisliği ek iş olarak gören ve sosyal hayatta bu kimliğini kullanarak emlakçılık ve site yöneticiliği yapmak meyve ve dondurma satmak  suretiyle haksız kazanç elde eden S.B. gibi bir kötü bir örnekte var, demekteler.

 

Daha öncede aynı konuda şikayet edildiği ve görev yeri değiştiği iddia edilen adı geçen emniyet mensubunun, kısa sürede   yeniden Mersin Merkezde görevlendirilmesi adı geçen Polis memuru S.B.ve onu birilerinin koruması  ihtimalinden çekindikleri için bireysel olarak şikayette bulunamadıklarını iddia eden bazı  site sakinleri, Devlete, Mersin Valiliğine ve başarılı çalışmalara imza atan Mersin Emniyet Müdürüne güvendiklerini ayrıca belirttiler.

Günümüzde İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumların çok daha dikkatlice davrandığını, liyakate önem verdiğini S.B.'ye ise site yöneticiliği emlak danışmanlığı yapmasına dondurma çilek kiraz satmasına  nasıl müsaade edildiğini anlayamadıklarını dile getirdiler.

Adı geçen şahıs ve kurumlar cevap haklarını kullanabilirler

Süleyman Taş Mersin Beyaz Gündem Gazetesi

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi