Advert

Mersin'de su kullanımında kayıp kaçağa izin verilmiyor

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Merkez İşletmeler Dairesi Başkanlığı Kayıp-Kaçak Şube Müdürlüğünce, 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana bin 15 adet yüzeye çıkmayan arıza tespit edilerek kayıp-kaçakların önüne geçildiği bildirildi.

 Mersin'de su kullanımında kayıp kaçağa izin verilmiyor
 Mersin'de su kullanımında kayıp kaçağa izin verilmiyor   Süleyman Taş

  Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, MESKİ Genel Müdürlüğü Merkez  İşletmeler Dairesi Başkanlığı Kayıp-Kaçak Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 1 Nisan  2019’dan bu güne kadar Akdeniz’de 320, Toroslar’da 420, Yenişehir’de 208 ve Mezitli ilçesinde  67 olmak üzere toplam bin 15 adet yüzeye çıkmayan arıza tespit edilerek, yaşanan kayıp- kaçaklar kısa sürede giderildi. 
  MESKİ Merkez İşletmeler Dairesi Başkanlığı tarafından 2 yılda 4 merkez ilçede toplam 156  bin 564 metre içmesuyu, 45 bin 166 metre kanalizasyon, 13 bin 480 metre yağmursuyu  şebekesi yenileme çalışması yapıldı. 132 adet içmesuyu deposu yenilenirken, 41 adet  içmesuyu deposunun da tadilatları tamamlandı. 
  68 tesis daha SCADA’ya dahil edilecek 
  Kaynaktan atıksu arıtılmasına kadar suyun tüm döngüsünün takip edildiği teknolojik  donanımlara sahip Veri Tabanlı Denetim ve İzleme Sistemi (SCADA) merkezine toplam 256  tesis aktarılırken, 68 tesisin daha sisteme dâhil edilmesi planlanıyor. Mersin’in tüm noktalarında  içmesuyu şebekeleri, atıksu göstergeleri, içmesuyu ve basınç değerlerinin kontrollerinin 7/24  izlendiği SCADA’ya 50 adet daha DMA bölgesi yapılması hedefleniyor. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi