Advert

KİSECİK KANYONU ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR

Mersin Çamlıyayla da bulunan Kisecik Kanyonu, içilebilir tertemiz suyu ve doğası ile tam bir cazibe merkezi. Saklı cennet olarak da adlandırılan kanyonda, su kirlenmesin diye ulaşım sal ile yapılıyor.

KİSECİK KANYONU ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR
KİSECİK KANYONU ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR Süleyman Taş

 Kanyondaki serin sularda yüzme fırsatı bulan ziyaretçiler, bölgenin doğal güzelliği eşliğinde keyifli zaman geçiriyor.
Sal gezintileri de düzenlenen bölgede, ziyaretçiler iki dağ arasında büyüleyici yolculuğa çıkıp kanyonunun derinliklerine ulaşma fırsatı yakalıyor.
Toros Dağlarının eteklerindeki  Çamlıyayla da  Kisecik Mahallesi'nde yer alan kanyon, yöre halkı tarafından "saklı cennet" olarak anılıyor.
Dar ve keskin virajların alındığı zorlu yolculuğun ardından ulaşılabilen Kisecik Kanyonu, doğa ve fotoğraf meraklılarının akınına uğruyor .

iyaretçiler serin sularda yüzme imkanı bulduğu kanyon adeta cennetten bir köşe.

Tur şirketlerinin ziyaretçilerini götürdüğü  doğa gönüllüleri büyüleyici güzelliği     salarla gezinti olsun piknik olsun yüzme olsun herşeyin çok güzel olduğunu buz gibi içilebilen suyu her bakımdan herşeyin muhteşem ötesi olduğunu belirtiyorlar. 

Vatandaşlar bu tür doğal güzelliklere sahip çıkmamız gerektiğini en önemlisi tertemiz oksijen  olduğunu herkesin görmesi gerektiğini belirtiyor. . Görüşlerini aldığımız Köylüler ziyaretçi akınının çok olduğunu hafta sonları aşırı kalabalık olması yüzünden   yolarının çok kötü olduğunu yetkililerin yollarının yapılmasını istediklerini dile getirdiler.
NAİLE KAHRAMAN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi