Advert

Seçer Siyaseti sokakta yapmak, vatandaşla iç içe olmak bizi başarına götürür

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı

Seçer Siyaseti sokakta yapmak, vatandaşla iç içe olmak bizi başarına götürür
Seçer Siyaseti sokakta yapmak, vatandaşla iç içe olmak bizi başarına götürür Süleyman Taş

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bayram boyunca  yaylalarda vatandaşlarla bir araya geldiğini belirterek, "Siyaseti sokakta, mahallede, köyde  yapmak, vatandaşla iç içe olmak bizi başarıya götürüyor” dedi.   
  Seçer, Kurban Bayramı’nın son gününü Erdemli ilçesinin yaylalarındaki mahallelere ayırdı.   Seçer’in Erdemli ilçesindeki ziyaretleri Sarıyer Mahallesi ile başladı. Sarıyer’de kahvehane  ziyareti yapan Seçer, vatandaşlar ile bir araya gelerek, sorunları yerinde dinledi. Ziyaretlerini  Doğusandal ve Karayakup mahalleleriyle sürdüren Seçer, Karayakup’un ardından da Küçük  Fındık mevkiine gitti. Küçük Fındık yolunda yapılan genişletme çalışması hakkında vatandaşı  bilgilendiren Seçer, içme sularının kapalı sisteme alındığını ve bin metrelik boru döşenerek,  mahalle halkının daha kaliteli bir içme suyuna kavuştuğunu söyledi. 
  “Vatandaşla iç içe olmak bizi başarıya götürüyor” 
  Bayram dolayısıyla herkesin yaylalara çıktığını ve kendisinin de bayram boyunca yaylalarda  vatandaşlarla bir araya geldiğini ifade eden Seçer, “Siyaseti sokakta, mahallede, köyde yapmak,  vatandaşla iç içe olmak bizi başarıya götürüyor. Çok şükür belediye olarak faydalı işler  yapıyoruz" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak Erdemli’ye önemli hizmetler yaptıklarını vurgulayan Seçer, “Ben diyorum ki, Erdemli Erdemli olalı Büyükşehir Belediyesinden böyle bir hizmet görmedi. Burada hiç tevazu sahibi olmayacağım. Gelirken bu bölgelere neler yaptığımıza baktım. Çok çok önemli işler yapmışız. Bu, ‘her şey tamamlandı, sorunlar bitti’ anlamına gelmez. Erdemli olduğu sürece sorunlar olacak, biz de belediye olarak bu sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı. 
  “Lamos köprüsünü yapıyoruz” 
  Büyükşehir Belediye Meclisinde, kendisine borçlanma yetkisi verilmemesine rağmen  Erdemli’ye her türlü hizmeti yapmaya devam edeceğini söylediğinin altını çizen Seçer,  “Geçtiğimiz meclis toplantısında da Büyükşehir Belediyesi Erdemli Meclis üyelerine söyledim;  ‘Siz bana borçlanma verseniz de vermeseniz de ben Lamos köprüsünü bitireceğim’ diye. Şu  anda biz orada bir köprü yapıyoruz. Bize maliyeti de 10 milyon liranın üzerinde ama orası  önemli bir örtü altı üretimin, meyve sebze seralarının olduğu bir yer. Bunu ortaya koymak, bu 
  bedeli ödemek, bu projeyi yaptırmak, geleceği görmek vizyon sahibi bir belediyenin, belediye  yönetiminin işidir” şeklinde konuştu. 
  Seçer sahilde vatandaşların oluşturduğu kirliliği yorumladı: “İçler acısı bir tablo” 
  Başkan Seçer, vatandaşların sahillerde oluşturduğu kirliliği, bir televizyon kanalının Üzümlü  Mahallesi'nde gerçekleştirdiği canlı yayında değerlendirdi. Seçer, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu içler acısı bir tablo. Ben her gün uyarıda bulunuyorum, bunu bilinçli yapıyorum. Tabi o  görüntüler daha çok Mersin dışından gelen tatilcilerin, ayrılırken bıraktıkları görüntüler. Diğer  taraftan bizim orada plajlarımız var. Oradan da görüntüler geldi. Biz akşam sade vatandaşa  bırakıyoruz oraları. Akşam, gece belki serin havada kumlar üzerinde oturacaklar veya denize  girecekler ama sabah 05.30’da gelen görüntülere baktım, sanki oradan bir fil sürüsü geçmiş  gibi. Olacak iş değil. Şimdi bu ne ile izah edilebilir? Biz bunları temizlemekle bu memleketi  temiz falan tutamayız. Böyle bir doğru yok. Nasıl yapacaksınız, hangi sahile kaç bin kilometreye  gücünüz yetecek. Her insan oturduğu yerde yer içer, afiyet şeker olsun ama be kardeşim sen o  pisliği olduğu gibi bırakma, o karpuz kabuğunu, kumun üzerinde çekirdek çitlenmiş ve  kabuklarını görüyorsunuz. Orada içki içilmiş, içki şişelerini, su içilmiş pet şişeleri, yemek  yenilmiş yemek artıklarını, çerez yenilmiş çerez artıklarını. Doğayı katlediyoruz. Ondan sonra  işte müsilaj oluyor, deniz kirliliği, denizde balık kalmıyor, balık neslini tüketiyoruz. İklim değişikliği  oluyor. Çünkü küresel ısınma oluyor. Çevre kirliliği bunu körüklüyor. Sularımız kirleniyor,  hastalıklar oluyor. Bütün bunlar hep çevre kirliliği.” 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
 Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi
Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi