Advert

Verenel Derneğinden orman yangından etkilenenlere yardım

Verenel Derneği Mersin ve Erdemli temsilcilikleri, Mersin'in Aydıncık ilçesinde yangın bölgesindeki vatandaşlar için 2 tır gönderdi.

Verenel Derneğinden orman  yangından etkilenenlere yardım
Verenel Derneğinden orman  yangından etkilenenlere yardım Süleyman Taş

 

Dernek yetkilileri, AFAD’la görüşerek bölgede yapılabilecek yardımlar konusunda fikir alışverişinde bulundu. Yapılan ilk görüşmede acil su ihtiyacı olduğunu öğrenen Verenel Derneği, bölgeye ilk etapta 2 tır suyu gönderdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Verenel Derneği yetkilileri, Aydıncık yangınının ardından toplantı yaptıklarını söyledi.

Devletin ilgili kurumlarıyla irtibata geçtiklerini belirten dernek yetkilileri, "AFAD yetkilileriyle görüştük ve en acil ihtiyacın su olduğu bilgisi verildi. Bunun üzerine daha sabah aydınlanmadan başladığımız çalışmayla hamdolsun gün içinde 2 tır suyu hazırladık ve bugün itibariyle tırlarımız bölgeye ulaşmış olacak. Bu yardımlar Cumhurbaşkanlığı AFAD yetkilileri organizesiyle bölgedeki halka ve özveriyle çalışan orman çalışanlarına bir nebze de olsa destek olacak. Şimdi de bölgeye acilen bir tır gıda kolisi göndermek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bağışçılarımızın katkılarıyla en kısa sürede Mersin’de 1 gıda kolisi tırı hazırlayarak bölgeye göndermeyi hedefliyoruz. Tüm bağışçılarımıza ve Mersin halkına teşekkür ediyoruz." dedi. (İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Yol yüzünden ağabeyi ve yeğenini pompalı tüfekle öldürdü
Yol yüzünden ağabeyi ve yeğenini pompalı tüfekle öldürdü
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü, TEKNOFEST'den 4 ödülle döndü
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü, TEKNOFEST'den 4 ödülle döndü