Advert

BU MEMURU KİMLER NEDEN KORUYOR ?

İşini bilen polis mi ? Dokunulmaz polis mi? 30 Mayıs ta yayınladığımız Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubede görev yapan Selim.B. isimli polis memurunun bir sitede yöneticilik ve aynı zamanda komisyon karşılığında emlak danışmanlığı ve seyyar satıcılık yaptığı iddia ediliyor konulu haberimiz üzerine Tarsus'tan konu ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

BU MEMURU  KİMLER NEDEN KORUYOR ?
BU MEMURU  KİMLER NEDEN KORUYOR ? Süleyman Taş

29 Haziran 2021 Tarih ve 314-315 sayılı gazetemizde yayınlanan haberimizde Mersin'in Tarsus ilçesi gam gam sitesi yöneticisi olduğu iddia edilen  Selim B. isimli polis memuru gazetemize ulaşan okuyucularımızın verdiği bilgilere göre memuriyet dışı site yöneticiliği bahse konu gayrı ticari işlerine devam ediyor.

Polis memuru Selim B. Yöneticilik yaptığı Gam Gam  sitesinde 112 daire bulunduğu  ve daire başına her ay 300 TL aidat gelirini yönettiği, ayrıca emniyet  kimliği ve polislik görevini kullanarak  emlak kiralama ve satış işlerine aracılık ederek komisyon aldığı iddiaları ile ilgili haber yayınlamıştık.

Polis Memuru Selim B. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 28. maddesine göre devlet memurlarının tacirlik yapması ve ticaretle uğraşmasının yasak olmasına rağmen uzun yıllardır Selim B.'nin Site Yöneticiliği  emlakçılık gibi gayrı ticari faaliyetleri bulunması  göze ve kulağa hoş gelmiyor.

Kamu yararına vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Gazete haberimiz üzerine bahse konu memur ile ilgili her hangi bir inceleme yapılmadığı suç unsuru var mı yok mu araştırması yapılmadığı bilgileri gazetemize ulaşınca 07 07 2021 tarihinde Mersin Valiliğine İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilmek üzere gazetemize ulaşan bilgileri teslim ettik. Bu duruma rağmen okuyucularımızdan gelen şikayetler devam etmesi akıllara Polis memuru Selim B.yi kamu görevlisi yada ya da siyasi birileri koruyor mu ? Koruyor ise neden koruyor koruma sebepleri nedir sorusunu akıllara  getiriyor.

Polis memuru Selim B. yöneticilik yaptığı Gam Gam Sitesi içerisinde gayrı ticari faaliyetleri karşılığında ne kadar gelir elde ettiği  devlete herhangi bir vergi veriyor mu bilinmiyor.

Bahse konu faaliyetler içinde Selim B.nin  polislik görevini mi yada diğer bahse konu işlerini ek iş olarak yaptığı bilinmiyor.

Kamuoyunun merak ettiği ve cevabını bulamadığı  sorular cevapsız kalmaya devam ediyor. Kamu vicdanı adına soruyoruz. Emniyet mensupları ve memurlar onlarca dairesi bulunan sitelerde yöneticililik yapabilir mi?  Emlakçılık başta olmak üzere gayrı resmi ticari faaliyette bulunabilir mi?

Bütün bu sorular cevapsız kalırken habere konu polis memuru Selim B.yi koruyan kişi veya kişiler varsa gazetemize okuyucularımız ulaştırırsa yayınlayacağız. Bahsi geçen kamu kurumları ve kişiler cevap haklarını kullanabilirler.Süleyman Taş Mersin Beyaz Gündem Gazetesi

İşini bilen polis mi ? Dokunulmaz polis mi?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
 Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu
Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu