Advert

Akdeniz’de park ve yeşil alanlar artıyor

Akdeniz Belediyesi, mevcut park ve yeşil alanlara gereken her türlü bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yaparken, ilçe sakinlerine kazandırılan yeni parklarda da düzenleme faaliyetlerine devam ediyor.

    Akdeniz’de park ve yeşil alanlar artıyor
    Akdeniz’de park ve yeşil alanlar artıyor Süleyman Taş

  Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersinlilere kazandırılan Millet Bahçesine periyodik hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bir yandan alandaki yeşil varlığı korumaya ve arttırmaya çalışırken, diğer yandan bölgede temizlik ve bakım çalışmalarını da aksatmadan gerçekleştiriyor.  
  Millet Bahçesinde budama çalışması yapan, yükselen ot ve çalıları makineler yardımıyla biçen ekipler, aşırı sıcaklar nedeniyle bahçede sulama çalışması da yapıyor. Millet Bahçesinde bulunan ağaçlar, çiçekler ve farklı çalı türleriyle kaplanan toprak da makine ve tarım aletleriyle belli aralıklarla havalandırılıyor.  
 
  Sekmen Parkı yanındaki yol yenileniyor 
  Öte yandan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de katkı ve desteğiyle Özgürlük Mahallesi sakinlerine kazandırılan Sekmen Parkında da çalışmalar aralıksız devam ediyor.  
Mahalleliye kazandırılan yeni parkın yanından geçen sokakta bulunan ve ömrünü tamamlayan asfalt, fen işleri ekipleri tarafından iş makineleri yardımıyla kaldırılıyor. Devam eden işlem bittikten sonra sokağa yeni asfalt dökülecek.  
  Toplamda 9 bin metrekare alana sahip olacak Sekmen Parkının içerisinde mini futbol ve basketbol spor sahaları, fitness aletleri, bisiklet yolu, çocuk oyun grupları, mescit ve kamelyalar yer alacak.  
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
 Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi
Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi