Advert

Seçer 'İtibarlı bir belediyeyiz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Silifke ilçesinin kırsal mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi

Seçer  'İtibarlı bir belediyeyiz'
Seçer  'İtibarlı bir belediyeyiz' Süleyman Taş

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye'nin 7 değerli belediyesinden biri olduklarını belirterek, "Bir belediye başkanı hiç borçlanmadan, geçmiş dönemin kendisine miras kalan 1 milyar lira borcunu azaltıyorsa ve bunu 2 yıl kadar kısa bir  sürede yapıyor, bunun yanında hizmetlere devam ediyorsa, ‘benim belediyem güçlü’ diyorsa, herkes belediye ile iş yapmak için müteahhitler yarışa giriyorsa, mal ve hizmet satmak için sıraya giriyorsa, bu belediye başkanı ne diyorsa haklıdır. Ben de bunu söylüyorum. Benim belediyem itibarlı bir belediyedir. Benim belediyem şerefli bir belediyedir" dedi.   
  Seçer, kırsal mahalle ziyaretlerine Silifke ilçesi ile devam etti. Silifke’ye bağlı Keşlitürkmenli,  Çaltıbozkır, Kocaoluk, Mara, Kavak ve Çatak mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Seçer,  hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgiler verdi, sorun ve taleplerini yerinde dinledi. 
  “Mersin’de insana dair ne arıyorsanız hepsi var” 
  Türkiye’nin, dünyanın en güzel ülkesi olduğunu, bu ülkenin en güzel şehirlerinden birinin de  Mersin olduğunu söyleyen Seçer, “Anamur’dan Tarsus’a, Çamlıyayla’dan Mut’a kadar bütün bu  bölgelerin belediye başkanı olarak söylüyorum. 2 milyona yakın bizim yerli nüfusumuz var.  Sahilde insanların başka derdi var, Toroslar’ın eteklerinde başka. Anamur’da başka, merkezde  başka. Merkezin Akdeniz ilçesinde başka, Mezitli’de başka. Mersin’de insana dair ne arıyorsanız  hepsi var. Fakiri, zengini, Karadenizlisi, Doğulusu, Batılısı, Orta Anadolulusu hepsi var. Böyle bir  kültür zenginliği. Bir kentin önce huzuru olacak, birliği, beraberliği olacak. Bir aile gibi. Belediye  başkanınız olarak iyi işler yapıyoruz. Hizmet ettiğimiz sürece Allah nasip etti, vatandaşlarımız  tercih etti, destek verdi. Bizlere oy veren de sağ olsun, vermeyen de sağ olsun. Ama şunu  dediler hep, bu hep beni üzmüştü. ‘Bu adam Tarsuslu. Tarsus’tan beri gelmez. Oradan başka  yere de hizmet yapmaz, buraları tanımaz, Yörükleri tanımaz.’ Kocaoluk’tan da onlara kapak  olsun” diye konuştu. 
  Başkan Seçer, ‘Dosthane’ hizmetini anlattı 
  Hizmette ayrımcılık yapmadan herkese eşit mesafede durduklarını belirten Seçer, hayata  geçirdikleri hizmetleri anlattı. Ziyaret ettiği her mahallede ‘Dosthane’ hizmetinden bahseden  Seçer, “Allah başa vermesin. Evinizde hasta olduğu zaman bunu şehirde tedavi ettirmek bir aile  için külfettir. Hastaneye gideceksiniz, hastanede yatırıyorsunuz. Ama gittiğiniz zaman orada  kalacak yeriniz yok. Eşe, dosta gidiyorsunuz. 2 gün, 3 gün, 5 gün ondan sonra sıkıntı oluyor. Alo  185. İster muhtara söyleyin bizimle temas kursun ama bunun için 185’i kodlayın, karşınıza nazik  bir ses çıkar. ‘Burası Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ der. Orada çıkana de ki; ‘Kızım, ben Ayşe  ablan. Ben oğlanı hastaneye getireceğim. 30 gün orada tedavi görecek, benim kalacak yerim  yok. Hemen ‘Ne zaman geleceksiniz’ der, seni karşılarlar. Yatacak, kalkacak yerini ve kahvaltını  da her sabah verirler. Hiç kimseyi aramanıza gerek yok. Alo 185, bitti” ifadelerini kullandı. 
  “Kır Çiçekleri’ projesinde kontenjanı 120 öğrenciye çıkaracağız” 
  Özellikle kırsal mahalleleri ilgilendiren ve çok özen gösterilen ‘Kır Çiçekleri’ projesine değinen  Seçer, "10-12 yaş arası kız çocukları spora meraklı olanları, çok iyi atletizm yapıyor, örnek  veriyorum. Ama çocuğun imkanı yok ki, gitsin şehirde bir spor kulübünde bu kabiliyetini  geliştirsin. Şu anda benim 55 kızım var. 55 kız babasıyım ben. Manevi babalarıyım. Okullarına  yazdırdık. Bizim misafirhanemiz var spor tesisimizde. Sabah kalkarlar kahvaltılarını yaparlar,  okullara giderler. Okul bittiği zaman tekrar gelirler, antrenörleri var. Onların öğretmenleri var.  Antrenmanlarını yaparlar, akşam yemek saatinden sonra etüt merkezinde derslerini yaptırıyorlar.  Herhangi bir spor dışında müzik aleti çalma ya da birtakım etkinlikler, tiyatro gibi kabiliyetleri  varsa onun da eğitimini verirler. İsteyen hafta sonu da evine, köyüne gelebilir. Bu sene ilk  yılımızdı ve çok güzel bir sonuç aldık. Onun için bir ilave kontenjan yaptık. Bunu toplamda 120  öğrenciye çıkaracağız" şeklinde konuştu. 
  “Benim belediyem itibarlı bir belediyedir” 
  Mersin’in çok geniş bir coğrafya olduğunu ve çok imkanlar sunduğunu vurgulayan Seçer,  devamında şunları söyledi: “Belediyemizin geliri Türkiye’nin 7 değerli belediyesinden biri.  Belediyemizin geliri iyi. Belediyemiz eğer kendisine aktarılan parayı akılcı bir şekilde kullanırsa  çok kısa süre içerisinde çok işler yapar. Biz yapıyoruz. Bir belediye başkanı ‘şu kadar borcu  ödedim, bu kadar borcu ödedim. Benim borcum azaldı’ diye övünmez. Ben bunu söylediğim  zaman beni sakın yanlış anlamayın. Ama bir belediye başkanı hiç borçlanmadan, geçmiş  dönemin kendisine miras kalan 1 milyar lira borcunu azaltıyorsa ve bunu 2 yıl kadar kısa bir  sürede yapıyor, bunun yanında hizmetlere devam ediyorsa, ‘benim belediyem güçlü’ diyorsa,  herkes belediye ile iş yapmak için müteahhitler yarışa giriyorsa, mal ve hizmet satmak için  sıraya giriyorsa, bu belediye başkanı ne diyorsa haklıdır. Ben de bunu söylüyorum. Benim  belediyem itibarlı bir belediyedir. Benim belediyem şerefli bir belediyedir.” 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
 Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu
Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu