Advert

Büyükşehir Belediyesinin kursuna giden gençlerin YKS başarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kursuna devam eden gençlerden 30’u tıp fakültesini, 20’si diş hekimliğini, 18’i hukuk fakültesini kazandı

 Büyükşehir Belediyesinin kursuna giden gençlerin YKS başarısı
 Büyükşehir Belediyesinin kursuna giden gençlerin YKS başarısı Süleyman Taş

 Mersin Büyükşehir Belediyesinin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde öğrenim gören gençlerden YKS yerleştirme sonuçlarıyla ilgili edinilen ilk bilgilere göre 979 öğrencinin üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazandığı belirlendi. İlk bilgilere göre, 30 genç tıp fakültesini, 20’si diş hekimliğini, 18’i ise hukuk fakültesini kazandı. Ayrıca Büyükşehir’den destek alan 105 genç artık geleceğin öğretmen adayı. 
  Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Hizmetler Dairesinin 9 ilçedeki Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde üniversiteye hazırlanan gençler, YKS yerleştirme sonuçlarının heyecanını yaşadı. Kurs merkezlerinde üniversiteye hazırlanıp sınava giren 4 bin 13 öğrencinin 125’i ilk 50 bin, 12’si ise ilk 5 binlik sıralamaya girmişti. 31 Ağustos’ta açıklanan yerleştirme sonuçlarını öğrenmenin heyecanını yaşayan 979 genç, sonuçlarını kurs merkezlerindeki öğretmenleriyle paylaştı. Gençlerden 535’inin lisans, 444’ünün ise ön lisans bölümlerini kazandığı görüldü. 
 
  30 tıp, 18 hukuk, 20 diş hekimliği   
  Elde edilen bilgilere göre, 30 genç tıp fakültesini kazanırken; 20’si diş hekimliği, 18’i hukuk, 105’i öğretmenlik, 39’u mühendislik, 25’i hemşirelik, 11’i beslenme ve diyetisyenlik, 11’i psikoloji, 6’sı eczacılık, 7’si ise PDR bölümlerini kazandı. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin bulunduğu başarı tablosunda ayrıca radyo ve televizyon, aşçılık, işletme, maliye ve sosyal hizmetler gibi çok sayıda bölüm de yer aldı. 
  Kurs merkezlerindeki öğretmenler, öğrencilerden sonuçları öğrenerek çeşitli bölümlere yerleşen gençlerin sevincini paylaşmaya, sınava gelecek yıl yeniden hazırlanacak öğrencilere ise moral ve motivasyon vermeye devam ediyor. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
Çığlık atarak balkona çıkan kadın, ikinci kattan düşerek ağır yaralandı
 Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi
Mersin'de yılın ilk 8 ayında 157 bin 446 yük taşıyan araç kontrol edildi