Advert

YÜZ YÜZE EĞİTİM HAYIRLI OLSUN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası’nın 13-17 Eylül tarihleri arasında kutlanacağı bildirildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM HAYIRLI OLSUN
YÜZ YÜZE EĞİTİM HAYIRLI OLSUN Süleyman Taş


 Haftanın Covid-19 tedbirleriyle coşkulu bir şekilde kutlanması istenilen yazıda, okul-veli iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncelik verilmesi, valiliklerce tüm resmi ve özel okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda tedbirlerin alınması gerektiği kaydedildi. Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı, yeni döneme ait çalışma takviminide paylaştı. Buna göre; Okullar, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü açılacak, birinci dönem ara tatili ise 15 Kasım 2021’de başlayacak.Milli Eğitim Bakanlığınca 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi de açıklandı.Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Okullar 6 Eylül’de açılacakBirinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021’de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.
Yeni eğitim-öğretim dönemi yaklaşırken hem veliler hem öğrenciler ama en çok da öğretmenler heyecanlı. Bu yıl okul açılışı her zamankinden çok farklı olacak. Uzun bir hazırlık ve okula uyum süreci yaşanacak gibi görünüyor.
Umuyorum öncelikle aşısı tanımlanan herkes aşısını olur, herkes maske, mesafe ve hijyen konusunda gereken hassasiyeti gösterir ve biz bu sene kesintisiz, çocuklarımızın, gençlerimizin açıklarını kapattıkları verimli bir eğitim-öğretim dönemi yaşarlar.Çocuklar okulları özlediler.
Okul heyecanı çocukların Bayramı gibi oldu.Çarşılarda okul alışverişleri  özenle hazırlanmış kıyafetleri  çocukların heyecan dolu okul öncesi sevinçleri hepsi okulları özlediler.
Ailede başlayan eğitim ve öğretim sürecinin ikinci adımı olan ilköğretim dönemi, aydınlık yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın geleceğe hazırlandığı çok önemli bir aşamadır.  Büyükler olarak bizim ise eğitim-öğretim hizmetlerine erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitim sunarak geleceğe hazırlamak, mutlu bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak başta devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm eğitimcilerin, idarecilerin ve ailelerin en önemli görevidir. Çocuklarımıza milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle donanmış olarak yetiştirmek devlet ve millet olarak en önemli hedeflerimizden biridir. Bu noktada toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir.
Ülkenin gelişip yükselmesinin, çağdaş medeniyetleri yakalamasının yegane yolunun çocuklara verilen eğitim ve değer olduğunu sürekli dile getiren ve gittiği her yerde okulları ziyaret ederek çocuklarla vakit geçiren Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklar için söylediği bir söz  Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.Kendinizin Ne Kadar Önemli, Değerli Olduğunuzu Düşünerek Ona Göre Çalışınız. Sizlerden Çok Şey Bekliyoruz.
 “Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir. MUSTAFA KRMAL ATATÜRK..
Sağlıklı mutlu yarınlar çocuklarımızın olsun. Yüzlerinden gülücükler kalplerinden sevinçler eksik olmasın. Çocuklar Maske mesafe hijyen bu kuralara dikkat ediyoruz. Öğretmenlerimizi can kulağı ile dinliyoruz. Öğretmenlerimiz  Anne Babadır.Allah hepinize sağlık versin  sevgiyle kalın.
 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÜM ÇOCUKLARIMIZA HAYIRLI OLSUN.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
 Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu
Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu