Advert

Seçer '1 milyar liraya yakın borcu, 2.5 yılda kapattık'

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında yapıldı

 Seçer '1 milyar liraya yakın borcu, 2.5 yılda kapattık'
 Seçer '1 milyar liraya yakın borcu, 2.5 yılda kapattık' Süleyman Taş

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2.5 yılda 1 milyar  liraya yakın borç ödediklerini belirterek, "Bu yıldan sonra rahatlıyorum çok şükür. Ben 1  milyar liraya neler yapmazdım? Erdemli’yi daha da ihya ederdim. Anamur’u, Tarsus’u,  Çamlıyayla’yı, Mut’u, Gülnar’ı, Silifke’yi her tarafa yol yapardım” dedi.   
  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısının 1.  Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi  Sarayı’nda gerçekleştirildi. 
  Toplantıda, Kültür Parkta vatandaşların kullanımına sunulan WC’ler ve spor alanlarının  birçok kez saldırıya uğraması konusuna değinen Seçer, "Saldırıların neden olduğunu  bilmiyoruz. Kasti midir? Cehaletten mi kaynaklı? Ya da akli sorunları olan insanların bu  davranışları yaptığını düşünebiliriz. WC’lerimiz, spor alanlarımız hep saldırıya uğruyor,  zarar oluyor. Milli servet. Bu konuda da vatandaşlarımın dikkatini çekiyorum. Biz de  gerekli önlemleri almaya gayret ediyoruz ama diğer kurumların, diğer kolluk güçlerinin de  bize bu konuda yardımcı olmalarını kendilerinden istiyoruz” diye konuştu. 
  Başkan Seçer, 24 Ağustos’ta Mersin’e 210 kilometre uzaklıktaki Suriye’nin Banyas  kentinde petrolle çalışan bir elektrik güç santralinde 15 bin tonluk akaryakıtın denize  karıştığını hatırlatarak, konuyu yakından takip ettiklerini söyledi. Seçer, 10 Eylül tarihinde  öğle saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar beklendiği uyarısında bulunarak, “Cumartesi  gününe kadar sürecek. Bu nedenle bu petrol sızıntısının tahribatı bizim sahillerimizi de  vurabilir. Bizim kıyılarda da bu petrol kirliliğini görebiliriz. Bugünkü yapılan kontrollerde  Çevre Koruma ve Kontrol Dairemizin kontrollerinde herhangi bir şeye rastlamadılar. Ama  tabi ki hazırlıklıyız. Belediye olarak 1 adet deniz süpürgesi, 3 adet deniz denetim teknesi,  200 metre deniz bariyeri, 100 adet yağ ve petrol emici pet ve tek kullanımlık tulum ve  eldivenlerimiz hazırda kullanılmak üzere mevcut bulunuyor. Herhangi bir tehlike  gördüğümüz noktada belediye olarak buna müdahale edeceğiz” diye konuştu. 
  Seçer, parkomat talebine yanıt verdi 
  Esnafların parkomat uygulamasının yeniden getirilmesini istediğini ifade eden bir meclis  üyesine yanıt veren Başkan Seçer, şunları söyledi: “Ben gerçekten esnaf başkanlarını buradan kınıyorum. İşte yüzleri. Hiç kimsenin arkasından konuşmayız. Kendileri arka tarafta oturuyorlar. O Silifke Caddesi esnafları, bu insanlar benim yanıma geldi. Bunu konuştuk, toplantılar yaptık. Beni az önce karşıladılar, kibarca izah ettim. Emniyet Müdürlüğünü, Trafik Şube Müdürlüğünü siz göreve davet edin, beni değil. Ben park insanını kontrol eden bir merci değilim. İyi niyetimle oraya parkomat uygulamasını başlattım. Başta siz ihlal ettiniz. Esnaf 3 kuruş parkomat parası vermemek için 40 dereden su getirdi. Orada iş yapan birçok esnafı tenzih ederim, buna tenezzül etmeyenler de oldu. Bizim görevlilerimiz fiili olarak, sözlü olarak saldırıya uğradı. Bunları da daha önce konuştuk, bunun sürdürülebilirliği yok. Bu arada biz cep otoparkları yaptık. Özel otoparklar var. Şu anda Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nin yanını bitirmek üzereyiz. Bunu kendilerine dışarıda izah ettim." 
  “2.5 yılda 1 milyar liraya yakın borç kapattık” 
  2.5 yılda 1 milyar liraya yakın borcu kapattıklarını ifade eden Seçer, “Şimdi, eskiyi öde  ama yeni yaptıklarına yok. Ne olacak? Yıl bitecek, 5 yıl bitecek, eskinin borcu da bitecek  Vahap Seçer geriden kalan borçları ödeyecek. Sadece banka borcu 1 milyar 561 milyon  lira. 1 milyar liraya yakın para ödedim. Bu yıldan sonra rahatlıyorum çok şükür. Ben 1  milyar liraya neler yapmazdım? Erdemli’yi daha da ihya ederdim. Anamur’u, Tarsus’u,  Çamlıyayla’yı, Mut’u, Gülnar’ı, Silifke’yi, her tarafa yol yapardım. Ne oldu? Para  ödüyorum. Ödeyeyim, bari yarısını verin" dedi. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
 Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu
Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu