Advert

BÜYÜKŞEHİR’DEN ADANALIOĞLU SAHİLİ’NDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesince, 'Dünya Temizlik Günü' kapsamında sahil kesiminde gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde, kamyonlar dolası çöp toplandı

BÜYÜKŞEHİR’DEN ADANALIOĞLU SAHİLİ’NDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ
BÜYÜKŞEHİR’DEN ADANALIOĞLU SAHİLİ’NDE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ Süleyman Taş

Mersin'de 'Dünya Temizlik Günü' kapsamında sahil kesiminde  gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde, kamyonlar dolusu çöp toplandı.   
  Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekiplerince, 'Dünya  Temizlik Günü' dolayısıyla 'Tertemizsin Mersin' sloganıyla Akdeniz ilçesine bağlı  Adanalıoğlu Mahallesi sahilinde farkındalık etkinliği düzenledi. Etkinlikte, 250 temizlik  personeli ve gönüllü vatandaşlar sahildeki çöpleri temizledi. 
 
  Ortaya kamyonlar dolusu çöp çıktı 
  Kentin 5 farklı noktasından kalkan servislerle Adanalıoğlu sahiline gelen vatandaşlar ve  belediyenin 250 temizlik personeli bir noktadan başlayarak sahilde adım adım ilerledi.  Katılımcılar plastikten metale, yemek atıklarından sigara izmaritlerine kadar gördükleri  tüm çöpleri ellerindeki çöp poşetlerine doldurdu. Etkinlik öncesi çöplerin oluşturduğu  tabakadan ibaret olan sahil, etkinlik sonrası yerini tertemiz bir kumsala bıraktı. Etkinlik  sonunda ortaya çıkan onlarca poşet dolusu çöp, kamyonlara yüklenerek bertaraf edilmek  üzere yola çıktı. 
 
  “Farkındalık oluşturup, daha sonra sürdürülebilir bir temizlik için çalışma yapacağız” 
  Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Adanalıoğlu sahilinde  yapılan etkinliğin bir çevre farkındalığı amacını taşıdığını belirterek, "Dünyanın birçok  yerinde ve Türkiye’de bu şekilde etkinlikler yapılıyor. Bu etkinliğin amacı daha çok  farkındalık oluşturmak ve temiz bir çevrede yaşamak. Biz de bu sefer farkındalık etkinliğini çok kirli olduğunu düşündüğümüz Adanalıoğlu sahilinden başlatıyoruz. Şu anda Büyükşehir Belediyesinin temizlik görevlilerinin büyük bir çoğunluğu ve vatandaşlarımızın katkısıyla burada bir farkındalık oluşturacağız. Yaz sezonu boyunca vatandaşlarımız burayı kullandı, pikniklerini yaptılar fakat tüm pislikler şu anda alanda. Şu anda farkındalık oluşturup, daha sonra da sürdürülebilir bir temizliğin nasıl olması gerektiğiyle ilgili çalışma yapacağız" dedi. 
 
  “Önce vatandaşlarımızın temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” 
  Temizliğe giden yolun önce ‘kirletmemekten’ geçtiğine dikkat çeken Tok, “Başkanımız  demeçlerinde önce vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması gerektiğini söylüyor.  Vatandaşlarımızın temiz bir çevrede yaşaması gerekiyorsa önce kendilerinin temizlik  konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
  Mersin'deki doktor cinayetinde 'tutanak' iddiası
Mersin'deki doktor cinayetinde 'tutanak' iddiası
Mersin'de 1 kilo 173 gram esrar ele geçirildi
Mersin'de 1 kilo 173 gram esrar ele geçirildi