Advert

ESKİLERDE KURŞUN DÖKME

Halk arasında yaygın olan kurşun dökmeyle ilgili uygulamalar küçük farklarla birbirine benziyor. Yaptığım araştırmalar eski insanlara sorduğum bu şekilde uygulandığını gösteriyor.

ESKİLERDE KURŞUN DÖKME
ESKİLERDE KURŞUN DÖKME Süleyman Taş

'Kurşun dökme' işlemi, 3500 yıllık geçmişi olan, Kafkas Türkleri tarafından bulunup uygulanmış ve hala uygulanan önemli ve faydalı bir çalışmadır.

-Yüce Allah hiç bir şeyi boşuna yaratmadığı gibi canlı veya cansız, yarattığı tüm varlıklar vasıtasıyla kullarına türlü faydalar ihsan etmiştir. Kurşunun, insan vücudundaki negatif elektriği toplayıp içine hapsederek kişiyi rahatlattığını keşfeden eskiler, binlerce yıldır bu uygulamaya devam etmişler ve etmektedirler.

Kurşun dökmenin en büyük fayda ve özelliği, manevi veya fiziki sebeplerle vücutta biriken radyasyonu temizlemesidir. Cin musallatı (cinler, radyo-aktif varlıklardır) ve nazarla vücutta toplanan veya çevresel fiziki faktörlerle kişiye tesir eden radyasyonu temizlemekte üstüne yoktur ,inancı vardır. -Kurşun, eritilip sıvı hale geldikten sonra suya dökülüp dumanlar arasında katılaşmadan hemen önce mekandaki negatif iyonları yani negatif elektriği toplayıp hapsediyor.

Erimiş kurşun önce hastanın başı üzerinde su dolu tasın içine birden bire dökülür. Kurşun dökülürken döken kişinin besmele çekip "Benim elim değil, Fatma anamızın eli" dedikten sonra kurşunu su dolu kabın içine döker. Sonra katılaşmış kurşun parçaları suyun içinden alınıp kepçenin içine konulur ve tekrar eritilir.

 

Külçe üzerindeki dikenlerin arasında temiz ve yuvarlak bir parçaya rastlanırsa, hastanın yüreğinin temiz olduğuna ve hastalığının çabuk geçeceğine inanılır. Kurşun dökülen sudan bir miktar hastaya içirilir. Aynı suyla hastanın yüzü, bilekleri ve ayakları silinir.

Ben çocukluğumdan hatırlıyorum, yaşlı teyzeler kurşun dökmeye gelirlerdi. Hatırladığım eskilerden Babaannem hasta olmuştu. Kurşun dökmek için yaşlı teyze gelmişti. Negatif enerjiyi alır denilen inanç olduğu için beyin yapısında bitiyor’ ertesi gün iyi olunurdu. Artık zaman teknoloji zamanı’ kurşun dökme olayı eskilerde kaldı. Ayağım kaydı düştüm .Aklıma ilk gelen can acısıyla kurşun döktürmek oldu. Nereden bulabilirdim kurşun dökecek insan bana göre bir nevi enerji insan kendini daha huzurlu hissediyor. Eksiyi gelde arama.

Eskiler  yok olmasa değerler bir bir kalsaydı. Hep eskiye özlem duyuyoruz. Ben Teknoloji hayatına fazla alışamadığım için olsa gerek eskiler daha bir başkaydı. Genç nesil kurşun dökmek desen bilmezler internete ne var ne yok sorun hepsini ezbere bilirler.

Bizim  günümüzde yapmamız gereken kurşun bulamıyoruz o zaman Hayata gülerek bakmak olumsuz düşünceleri beyinde bitirmekle’ başlar. Kendimizle  barışık  olmakla başlıyor.

Negatif düşünceleri beyinden silmek pozitif bakmak hayata polyanna  olmak. Hep diyorum bu hayat bir kere tekrarı yok bu hayatın. dolu dolu yaşayın. Mutlu olmak kendi ellimizde kendimiz mutlu olursak çevremize pozitif enerji yayarız. Hadi bakalım  mutluluk payı çıkartacağız  kendimize.

Sağlıklı Mutlu yarınlar diliyorum. Yüzünüzden gülücükler yüreğinizden sevgiler eksik olmasın.

SEVGİYLE KALIN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşini öldürüp 3. kattan atlayarak intihar etti
Eşini öldürüp 3. kattan atlayarak intihar etti
Göksu Irmağı'nda rafting yaparken boğularak hayatını kaybetti
Göksu Irmağı'nda rafting yaparken boğularak hayatını kaybetti