Advert

Güvenilir İnsan Kararlı Başkan Yasin Gürsoy

Bugün hemşerilerimize Erdemlimizin yetiştirdiği Yörük çocuğu güvenilir insan Yasin Gürsoy hakkında birkaç kelam edeceğim.

Güvenilir İnsan Kararlı Başkan Yasin Gürsoy
Güvenilir İnsan Kararlı Başkan Yasin Gürsoy Süleyman Taş

İsmet Can Yazdı..

Yasin Gürsoy Erdemlinin en köklü yolcu taşımacılığı kuruluşu Koyuncu Koop. Başkanı. Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı. Şoförlerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilen yıllardır onların her zorluğunda yanlarında olmaya çalışan biri.

AK Parti Erdemli ilçe Yönetim Kurulu Üyesi. Bunlara ek olarak Erdemlispor Kulübü Başkan vekili Olarak toplumsal görevlerde bulunuyor.

 Tüm bunlardan daha önemlisi ise;Erdemli ve çevresinde yıllar öncesinden beri adı ve kişiliği marka olan rahmetli  SARIKAYALI YUSUF’UN OĞLU.Yörük ve çiftçi bir ailenin evladı.

Yasin Gürsoy sevenleri  tüm bu kariyerlerine yenisini eklemek için yola çıkmış durumda.. Bu kadar toplumsal kariyerleri ne bir yenisini eklemek için Erdemlili şoförler Yasin Gürsoy'u  ERDEMLİ ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKAN ADAYI  yapmak istediklerini  duyuyorum.

Yasin Gürsoy şu anda adı geçen odanın başkan yardımcısı olarak üyelerine hizmet yaptı ve üyelerin takdirini kazandı. Günümüzde ise böyle bir görevi şoförler kendisine uygun bulmuşlar. 

Şoförlerin sorunlarını birinci dereceden çözmek için Şöförlerin BAŞKAN ADAYI Yasin Gürsoy   ile konuştuğumuzda “ Mesleğim olan şoförlük zor bir meslektir. Sorunları Her ortama göre farklılıkları olan bir meslektir.Günlerce evinden uzaklarda direksiyon başında çalışan insanlardır şoförlerimiz. Çeşitli iklim koşullarında gece gündüz karayolunda Taşıtlarını süren meslek sahipleridir.

Yurt dışında dilini bilmediği ülkelerde ekmek parası İçin ömür tüketen insanlarımızdır. Yolcuları ve eşyaları  güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştırmak için ailesinden uykusundan fedakarlık yapan meslek sahibi  arkadaşlarımızdır. Öğrencilerimizi okullarına kazasız ulaştırmaya gayret eden dikkatli insanlardır şoförlerimiz.

Gerek şehir içinde gerek şehir dışında gerekse de ülkemiz dışında sofrasına helalinden ekmek götürmek İçin ömür tüketen insanlardır şoförlerimiz. İşte bu güç  ve zor mesleği yapanların elbette ki çeşitli sorunları oluyor. Bu sorunlar Erdemli’nin içerisinde yada  dışında da olabiliyor. İşte böylesi sorunların çözümünde oda başkanının büyük rolü vardır.

Oda başkanı sorunu çözecek bilgi birikimi ve çevreye sahip olmalıdır ki üyesine yardımcı olabilsin. Sorunları çok olan bir mesleği icra edenlerin odasına  şöför arkadaşlarım beni başkan adayı olarak görmek istiyorlar. Biz hiçbir zaman şoförlerimizin isteklerine taleplerine hayır demedik. Allah kısmet ederse  üyelerimizin desteğini alacağıma inanıyorum. Üyelerimizin desteği ile başkan seçildiğimde, üyelerimizin sorunlarını yılların deneyimi ve birikimimle çözmek için çalışacağım.”

Şubat ayında yapılması beklenen Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası kongresinde oda başkanı adayı Yasin Gürsoy’a başarılar dilerim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilere trafik eğitim verildi
Öğrencilere trafik eğitim verildi
 Krem kutusundan uyuşturucu hap çıktı
Krem kutusundan uyuşturucu hap çıktı