Advert

SEVGİ ÜZERİNE

Sevgi, yaşamın enerji kaynağıdır! Nefesle birlikte, her kalp atışında damarlara pompalanan ve hücrelere ulaşan, ulaştığı her yeri besleyen, üreten, tamir eden.

SEVGİ  ÜZERİNE
SEVGİ  ÜZERİNE Süleyman Taş

 

Kalbin ürünü de, gıdası da “Sevgi”dir. Vermeyi, almayı, üretmeyi bilen insan yaşamında çoğaltırsa sevgiyi, değerlenir yaşamı, ve “zengin olur”. Güzel bir söz vardır: Sevdiğin ve sevildiğin kadardır zenginliğin, gerisi dünya malı..

Sevmeli insan; çiçeği, böceği, canlıyı, cansızı, kendini, başkalarını, ayı, güneşi, yıldızları, kimini yakından, kimini uzaktan. Nasılsa gönderdiğin her sevgi enerjisi artarak sana dönecektir.

Sevgi başka bir şeydir.Çok başka Herkese karşı duyulmaz herkesi sevemeyiz.Ama sevginin olduğu yerde hep mutluluk vardır.İnsan nedir? İnsan bir canlıdır.Ve her insan sevgi ile mutlu olur.

Sevgi nedir?Bilir misiniz?Aslında çok basit:"Sevgi,her şeydir!". İçinde bulunduğumuz her şeyde sevgi vardır.Bu yüzden sevgi her şeydir. Şunu unutmamak gerek ki sevgisiz bir hayat yoktur.

Sevgi bir yaşam armağanıdır, gönülden gelen, sevgiyle kabul et, değerini bil. Sen de sevgini içtenlikle sun, doğanın yasasıyla uyumlayarak, almanın ve vermenin büyülü dansını yaparak…

Şunu daima hatırla! Sevgi, kan gibidir, her hücreyi besler, adeta can suyudur. Verdikçe yerine yenisi gelir, tazelenerek.

Sevgi insanların yaşam sevinci yaşam kaynağı ve umut ışığıdır.

Hiç kimseyi sevginizden yoksun bırakmayın sevgisiz bırakmayın ve hiç kimseyi kırmayın

Sevgi hiçbir bedelle alınmaz sevgi karşılıksız verilir ve karşılığı mutlaka güzel duygularla sizi mutlaka bulur. para pul ile satın alınmaz gönülden ve yürekten beslenir

 Ne kadar zengin olursanız olun insanın temel ihtiyacı olan bu duyguyu para ile satın alamazsınız. Sevgi içten gelir, kişinin yüreğinin en derinlerinden seslenir insanlara. Dünyada en değer verdiğiniz varlık ya da nesne bir kuş kanadı gibi çırpınır durur yüreğinizde.

Yüzyıllardır sevgi üzerine şiirler söylenmiş, şarkılar yazılmış, resimler yapılmış, sevgi en güzel şekilde sanat eserlerine yansıtılmıştır. Çünkü sevgi yüreğin yansımadır.

Sevgi insanın sevdasını tüm dünyaya yansıtmak istemesidir. Bu da sanat ile sevginin birbirine sevdalanmasını sağlamaktadır. İnsanlarla iletişim kurarken her zaman sevgi ile yaklaşın incitmeyiniz kırmayınız kalp kırılırsa onarılması zor olur sevgi biterse telafisi zor olur.

“Hayvan sevmeyen insan sevemez” sözü bana göre doğru bir sözdür.

Çünkü bir canlıdan karşılık beklemeksizin onunla sadece sevgi alış verişinde bulunmayı tarif ediyor bu sözcük..

Bir küçük dostun bakımını üstlenmek, onun mutluluğunu düşünmek karşılık beklemeden yapılan bir davranıştır. .Onlara bir kap yemek vermek  onların gözlerindeki mutluluk ağzı var dili yok tarifsiz bir mutluluk bana göre.

Onlar bizim can dostlarımız. Ellimizden geldiği kadar yardımcı olalım. Bir kap yemek bir kap su koruyalım ve kollayalım. Sevgi Emeksiz asla olmaz. Emek  vereceksin. Nakış gibi işlenecek. değer kazanacak.

Zaman su misali  sevdiklerimize sıkı sıkı sarılalım. sevgi biterse telafisi zor olur lütfen sizlerde tüm dostlarınıza sevgiyi yayın yaygınlaştırın mutluluklarınızı ve hayatınızı paylaşın. Yüzünüzden gülücükler yüreğinizden  sevgiler eksik olmasın.

SEVGİ İLE KALIN.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilere trafik eğitim verildi
Öğrencilere trafik eğitim verildi
 Krem kutusundan uyuşturucu hap çıktı
Krem kutusundan uyuşturucu hap çıktı