Advert

Kleopatra Bisiklet Festivali'nde renkli görüntüler ortaya çıktı

Mersin Büyükşehir Belediyesince ‘pedallar tarihe, yüzümüz geleceğe’ sloganıyla, Tarsus ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’nde renkli görüntüler yaşandı.

 Kleopatra Bisiklet Festivali'nde renkli görüntüler ortaya çıktı
 Kleopatra Bisiklet Festivali'nde renkli görüntüler ortaya çıktı   Süleyman Taş

Tarsus’un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin içinde yer aldığı rotalarda hep birlikte  pedal çeviren bisikletçiler, akşamları ise Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri  Dairesine  bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda konakladı. Bisikletliler, tarihi Nusrat Mayın  Gemisinin bulunduğu parkı da ziyaret etti. 
   
Canlı müzik eşliğinde kamp keyfi 
  Gün içerisinde Tarsus merkez ve çevre mahallelerde tur gerçekleştiren bisiklet  topluluğu üyeleri, çadırlarını açarak konakladıkları Tarsus Gençlik Kampı’nda akşam  yemeğinden sonra çalınan canlı müzik eşliğinde unutulmaz dakikalar yaşadı. Kampın  doğal ortamında sahne alan genç sanatçı Cem Otsekin ve orkestrası, bisiklet topluluğu  üyelerine birbirinden güzel eserler seslendirdi. 
  
 “Bisikletli ulaşıma verdiği desteklerden dolayı Vahap Bey'e çok teşekkür ediyoruz” 
  Eskişehir Bisiklet Derneği üyesi Rahime Çelen, “Bisikletli ulaşıma verdiği desteklerden  dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Bey’e çok teşekkür ediyoruz.  Açılış programında da Mersin’i ve Tarsus’u bisiklet şehri yapacağına dair söz verdi,  mutlu etti bizleri. Bu tip organizasyonların kurumlar tarafından desteklenmesi, bisiklet  kültürünün tabana yayılmasına da katkı sağlıyor” dedi. 
  
 “Gerçekten hayran kaldık buraya” 
  Kahramanmaraş’tan festivale ailesiyle birlikte katılan Sinan Baldır ise pandemiden sonra ilk kez bir festivalde yer aldığını  belirterek, “Burası bizim için çok iyi oldu. Ailecek geldik zaten. Kamp alanı çok güzel seçilmiş. Gerçekten hayran kaldık buraya. Daha önce de katılmıştım ama böyle bir kamp alanını ilk defa görüyorum. O anlamda teşekkür ediyorum. Organizasyon çok iyi zaten, hiç bu kadar beklemiyorduk” ifadelerini kullandı. 
   
Karı-koca birlikte pedal çeviriyor 
  Kleopatra Bisiklet Festivali’ne eşi ve çocuğuyla birlikte Konya’dan katılan Turgut Eren,  “Belediyelerin bu tip organizasyonların içerisinde yer alması çok güzel bir şey. Vahap Bey’in yapmış olduğu ayrı, daha güzel bir şey vardı, kendisi bizzat geldi ve katıldı. Bu  bizi çok mutlu etti” diye konuştu. Nihan Eren ise Tarsus’u beğendiğini vurgulayarak, “Tarsus çok farklı bir coğrafya. Akdeniz’in hakim olduğu bir coğrafya. Çok keyifli geçti. Bisiklet sürüş rotası da çok keyifliydi. Bir kültür tanımış olduk” dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 PKK'ya finans sağlayan şüphelilere operasyon 10 gözaltı
PKK'ya finans sağlayan şüphelilere operasyon 10 gözaltı
Binlerce yıllık kültür mirası defineciler tarafından tahrip ediliyor
Binlerce yıllık kültür mirası defineciler tarafından tahrip ediliyor