BURHANETTİN KOCAMAZ : CHP İLE MERSİN’DE İTTİFAK YAPMADIK

BURHANETTİN KOCAMAZ : CHP İLE MERSİN’DE İTTİFAK YAPMADIK
BURHANETTİN KOCAMAZ : CHP İLE MERSİN’DE İTTİFAK YAPMADIK Süleyman Taş

İYİ Parti Erdemli İlçe Başkanlığı tarafından Erdemli’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, Başkan Vahap Seçer’in kendisine yönelik açıklamalarına karşı suskunluğunu bozdu. Kocamaz, Mersin’de CHP ve İYİ Parti arasında itifakın kurulamadığını belirtti.


İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi, birçok şehirde tek adayla yerel seçime girerken Mersin’de seçim dönemi ittifak kurulamadan seçime gidilmişti. Buna karşın iki parti arasında genelde bir ittifak söz konusu olduğu için Kocamaz’ın bir süre Başkan Seçer’in açıklamalarına tepki göstermediği ancak İYİ Parti Erdemli ilçe teşkilatında sessizliğini bozdu.


OYNAYAMAYAN GELİN YERİM DAR DER
Burhanettin Kocamaz partisinin Erdemli ilçe teşkilatı toplantısında yaptığı konuşmada; “Bizim dönemimizdeki icraatları göremeyen vatandaşlar şikayetlerini dile getiriyor, yeni yönetim ise bütün suçu önceki döneme yükleme çalışıyor. Dolayısıyla vatandaşlar eskiyi de yeniyi de çok açık seçik görüyor ve karşılaştırıyor.Konuyla alakalı Genel Başkanımız Meral Akşener ile görüştüm. Genel Biz Mersin’de CHP ile ittifak yapmadık. Kurumsal olarak siz CHP’yi hedef almadan başkan ne söylüyorsa ona cevap verebilirsiniz, ve vermelisiniz.” dedi.
Toplantıda konuşan İYİ Parti Mersin Miletvekili Behiç Çelik ise, “ CHP ile ittifakımıza zarar gelmeden Millet ittifakını devam ettireceğiz. Cumhurbaşkanlığı sisteminde Meclisin çoğunluğunu elde etmeniz yeterli değil. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmanı ve Meclis’te 400 milletvekili kazanmanız gerekiyor. Onun için Genel Başkanımız sayın Meral Akşener ülkemizi karış karış geziyor ve vatandaşlarımızla buluşuyor. Bizlerde bu geziyi Erdemli’den başlatıyoruz. İnşallah gelecek seçimlerde İYİ Parti en iyi sonucu alacaktır” dedi.
İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Tutar ise, “ İYİ Parti menfi çıkar guruplarının olduğu bir parti değildir. Kimse kişisel çıkarlarını düşünmesin. Bizler hep beraber Ülkemizi en iyi konuma getirecek projelerle halkımızın karşısına çıkıyor ve geziyoruz. Halkımızdan istek ve sorunlarını dinliyoruz. İYİ Parti artık her gün sahada olacak. Bütün teşkilatlarımız bunun bilincinde ve ona göre çalışmalarını yürütüyor. Ben şimdiden bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.


İYİ Parti Erdemli İlçe Başkanı Hakan Ak ise, “ İYİ Parti Erdemli İlçe teşkilatı olarak bu güzel birlikteliği sağladığımız için çok mutluyum. Genel Başkanımızın izlediği yol haritasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Erdemli’de açmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bu çalışmalarda her zaman destekleri ile güç aldığım ilçe yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür eder, katılan herkese teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından 11 tane mahalle başkanlarına belge takdim edildi.
Toplantının ardından İYİ Parti kurmayları Erdemli’nin yayla mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet edip, istek ve sıkıntılarını dinlediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu