Advert

“Ülkü Ocaklarından Dev Eğitim Yatırımı”

Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ‘Bilgi Ocakta’ başarıya koşuyor.

“Ülkü Ocaklarından Dev Eğitim Yatırımı”
“Ülkü Ocaklarından Dev Eğitim Yatırımı” Süleyman Taş

Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan ve kullanımı tamamen ücretsiz olan bir eğitim programıdır. Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen program, okul çağındaki gençlerin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı olarak hizmet vermektedir.

Çevrimiçi Eğitim Modülünde 
• Liseye Hazırlık
• Üniversiteye Hazırlık 
• KPSS
• ALES
 testleri yer almaktadır.

İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ösym’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmektedir.

Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur.

• Genel Kültür
• Tarih
• Coğrafya
• Kültür – Sanat
• Müzik
• Spor
• Edebiyat
• Sinema
• Dergiler kategorileri yer almaktadır.

Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda, çocuklar için hazırlanan eğlendirirken eğiten oyunlar, çocukların pedagojik gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu COVID-19 salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgiler “Süper Zekâ” oyunu ile çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmek üzerine inşa edilmiştir.

Sıra Dışı Bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların, tarihte o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve tarihte ilk olma özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Erdemli ülkü ocakları ülkü ocakları Ülkü Ocaklarından Dev Eğitim Yatırımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu