Advert

AKUT Mersin Ekibi, Gülnar’da kayalıklardan düşen vatandaş için seferber oldu

AKUT Arama Kurtarma Derneği Mersin Ekibi, Mersin’in Gülnar İlçesi Demirözü Mahallesi’nde mantar toplamak için çıktığı kayalıklardan düşen 40 yaşındaki kazazede için seferber oldu.

AKUT Mersin Ekibi, Gülnar’da kayalıklardan düşen vatandaş için seferber oldu
AKUT Mersin Ekibi, Gülnar’da kayalıklardan düşen vatandaş için seferber oldu Süleyman Taş

Yaklaşık 15 metrelik kayalıklardan aşağıya düşen başının ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan kazazedeye ilk müdahale kaza yerinde UMKE ekipleri tarafından yapıldı. Daha sonra sedye alınarak sabitlenen kazazede için yaklaşık 3 kilometrelik engebeli ve karanlık arazide doğru bir şekilde ambulansa taşınması için zorlu bir operasyon başlatıldı. AKUT Mersin Ekibi’nin yanı sıra Mersin İtfaiyesi, AFAD, UMKE, 112 Acil ve Jandarma ekiplerinin de katıldığı operasyonda yaralının yaklaşık 4 saatlik zorlu bir mücadelenin ardından hazır bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edilmesi ile operasyon sonlandırıldı.

Kazazedenin taşınması için hasas ve zorlu bir mücadele verildi

Operasyon ile ilgili bilgi veren AKUT Mersin Ekibi Operasyon Bölüm Sorumlusu Şeyma Yılmaz, “Vatandaşımız, mantar toplamak için çıktığı kayalıklarda dengesini kaybederek 15 metrelik uçuruma düşüyor. Başının ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan kazazedeye ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Daha sonra engebeli arazide sedye ile taşınmaya çalışılan kazazedenin doğru şekilde sabitlenmesi ve taşınması için gerekli desteği verdik. Diğer ekiplerle yaptığımız ortak çalışma ile karanlığa ve engebeli arazi koşullarına karşı verdiğimiz zorlu bir mücadelenin ardından kazazedeyi hazır bekleyen 112 acil servis ekiplerine teslim ettik” dedi.

akut kurtarma Gülnar’da kayalıklardan düşen vatandaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu