Advert

ÖZLEM AKMAN: MİLLİ MÜCADELE RUHU HER DAİM VARDIR

Ak Parti Erdemli İlçe Sekreteri Özlem Akman 3 Ocak Mersinin kurtuluş günü mesajı yayınladı. Özlem Akman Mesajında:

ÖZLEM AKMAN: MİLLİ MÜCADELE RUHU HER DAİM VARDIR
ÖZLEM AKMAN: MİLLİ MÜCADELE RUHU HER DAİM VARDIR Süleyman Taş

Tarih boyunca çeşitli toplumlara güzelliklerini sunan Mersinimizde 1. Dünya Savaşı sonrası ülkemizin birçok bölgesi gibi düşman işgali altında kalmış; ancak kahraman Türk halkının canları ve kanları pahasına savaşması neticesinde 3 Ocak 1922 de kurtuluşunu gerçekleştirmiştir. Olmayan topuyla, olmayan silahıyla; sadece imanına, inancına ve vatanseverliğine güvenerek yüzyıllardır yaşadığı toprakları koruyan, masa başında kaybedilen ülkesini kadın- erkek, genç- yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle kazanan yüce Türk milletinin kahramanlıklarının bir kısmı da Mersin'de  işgali sona erdirmiştir..

 

 “Birinci Dünya Savaşı sonrasında girdiğimiz ve bugün tüm dünyanın kıskanarak, gıptayla baktığı; esaret altındaki ülkelere örnek teşkil eden bağımsızlığı kazanma ve varlığımızı koruma yolunda yaptığımız Kurtuluş Savaşı, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur.

 

            Mersinliler, bedenlerini siper ederek bugün güven ve huzur içinde yaşadığımız güzel kentimizi düşman işgalinden kurtarmışlardır. Bugün, Türkiye’nin en güzel bölgelerinden birinde yeşilin ve mavinin arasında güven ve huzur içinde yaşıyorsak bunu Milli Mücadele’nin en zor zamanlarında Mersinimizi koruyan kahramanlarımıza borçluyuz. Mersinimizin düşman işgalinden kurtuluşunun  yıldönümünde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi  saygıyla anıyoruz.

 

Mersinli Hemşerilerimizin Kurtuluş gününü ve yeni yılını kutluyorum.

3 ocak mersinin kurtuluş günü özlem akman ak parti erdemli erdemli son dakika haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu