Advert

Mezitli Belediyesinden çocuklara devam sütü

Çocukların sağlıklı ve güvenli süte ulaşabilmesi için çalışmalarını sürdüren Mezitli Belediyesi ekipleri, yeni yıla girerken süt dağıtımı yaptı.

Mezitli Belediyesinden çocuklara devam sütü
Mezitli Belediyesinden çocuklara devam sütü Süleyman Taş

 Kentte yaşayanların sağlıklı ve mutlu olması adına sütler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı. Büyük bölümü yüksek kalorili devam sütünden oluşan sütler, mahalle muhtarları aracılığı ile tespit edilen ailelere teslim edildi.

Bir ve yarım litrelik kutularda dağıtılan sütlere çocuklar büyük ilgi gösterdi. Özellikle koronavirüs döneminde sağlıklı beslenmeleri adına büyük öneme sahip olan sütlerin, çocukların gelişmelerine büyük katkı sağlaması amaçlanıyor.

Çocukların sağlıklı gelişiminde son derece önemli olan süte ulaşabilmeleri adına dağıtım gerçekleştirdikleri bilgisini aktaran Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Covid-19 Korona virüsüyle birlikte sağlıklı ve doğru beslenmenin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Mezitli Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere desteğimizi süt dağıtarak devam ettirdik. Çocuklarımızın bu sütleri içmelerini sağlayıp gelişimlerine katkı sunmak istedik” dedi.

Sütlerin hayırseverler aracılığı ile kendilerine ulaştırıldığının altını çizen Başkan Tarhan, iyi insanların yaşadığı Mezitli’de yardımseverlik duygusunun bu kez süt olarak çocuklara ulaştığını söyledi.Sütlerin gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması açsından son derece titiz davrandıklarını vurgulayan Başkan Tarhan, “Belediye ekiplerimiz, muhtarlarımız aracılığı ile tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere, süt dağıtımı gerçekleştirdi. Özellikle geleceğimizin sağlıklı ve güvenli olması adına çocuklarımızı süte daha kolay ulaştırmayı amaçladığımız süt dağıtımı özellikle sosyal imkanların daha az olduğu mahallelerde yoğun olarak dağıtıldı” şeklinde konuştu.

mezitli belediyesi başkan neşet tarhan mersin son dakika haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
BAŞKAN SEÇER: “VATANDAŞLARIMIZA KARŞI VİCDANIM RAHAT”
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu
Emniyetten Akdeniz de Huzur Operasyonu