seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop

SAHİLLERDE YAĞMUR, YÜKSEK KESİMLERDE KAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ.

Sonbaharın ve kışın ilk yarısının kurak ve sıcak geçmesi, göletlerin kurumasına ve barajlardaki su miktarının oldukça düşük seviyelere inmesine neden olmuştu.

SAHİLLERDE YAĞMUR, YÜKSEK KESİMLERDE KAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ.
SAHİLLERDE YAĞMUR, YÜKSEK KESİMLERDE KAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ. Süleyman Taş

Bölgemizin ana geçim kaynağının tarım ve hayvancılık ağırlıklı olması nedeniyle başta üreticiler olmak üzere yöre halkını kuraklık endişesi sarmıştı ki,

Kışın ikinci yarısının yağışlarla başlaması yüreklere su serpti. Cumartesi gününü pazara bağlayan gece gerçekleşen yağışların yüksek kesimlerde kar şeklinde görülmesi kartpostallık manzaralar oluştururken, yaylalar da yaşayan vatandaşları sevindirdi. Kar yağışları 1500 rakım ve üzerine 5 ile 30 cm arasında örtü bırakırken, kara yolları ve belediye ekipleri  ulaşımın aksamaması için seferber oldular.

Mersin ilinin yıllık yağış ortalaması 600 kg civarında bulunuyor.  Bölgemizde gerçekleşen son yağışlarda ise ortalama metrekareye düşen yağış miktarları 25 kg ile 80 kg aralığında gerçekleşti.  Şimdiye kadar Mersin ili sınırlarında gerçekleşen toplam yağış miktarı ise ortalama 200 kg ulaşmış durumda yani yıllık gerçekleşmesi gereken toplam yağış miktarının üçte ikisini almış bulunuyoruz.

Yapılarla birlikte gölet ve barajlardaki su seviyesi üçte bir oranında artış gösterdi.

Bölgemizde başarılı tahminleri ile bilinen ve yöre halkının güvenini kazanan Erdemli’de hava durumu yöneticilerinin vermiş olduğu bilgilere göre önümüzdeki 10 günlük süreçte bölgenizide yeni bir yağış beklenmiyor.

Su ve diğer tüm Doğal kaynaklarımız sınırsız değildir o nedenle her şartta tasarruflu olmalıyız ve doğal kaynaklarımızı korumalıyız.

mersin Erdemli sahillerde güneş yaylalarda kar dört mevsim bir arada mersin erdemli haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de yanarak ölen 2 küçük kardeş gözyaşları arasında toprağa verildi
Mersin’de yanarak ölen 2 küçük kardeş gözyaşları arasında toprağa verildi
Anne üzüntüden bayıldı, baba
Anne üzüntüden bayıldı, baba "evlatlarım" diye ağladı