seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop

Annelerince reddedilen sevimli yavrular koruma altına alındı

Tarsus Doğa Parkında kısa süre önce dünyaya gelen ancak anneleri tarafından kabul edilmeyen 'babun' ve 'sırtlan' yavruları, veteriner hekimlerin gözetiminde koruma altına alındı

Annelerince reddedilen sevimli yavrular koruma altına alındı
Annelerince reddedilen sevimli yavrular koruma altına alındı   Süleyman Taş

  Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, farklı türlerden onlarca çeşit  hayvana ev sahipliği yapan Tarsus Doğa Parkına, her geçen gün yeni canlılar katılıyor.  Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Tarsus Doğa Parkında  bulunan ve diğer adı 'Habeş maymunu' olan babun ile ana vatanı Afrika ve Asya olan sırtlan  doğum yaptı. Ancak dişi babun yavrusu, annesi tarafından kabullenilmeyince Tarsus Doğa  Parkı veteriner kliniğinde bulunan kuvözün içerisine konuldu. Veteriner hekimler tarafından  biberonla beslenen babun yavrusuna 'Nisan' ismi verildi. Sağlık durumu iyi olan babun  yavrusu, biraz büyüdükten sonra annesinden farklı bir kafese bırakılacak. 
  Yine annesi tarafından istenmeyen ve 'Seko' olarak adlandırılan sırtlan yavrusu da klinikte  bulunan özel bir kafeste koruma altına alındı. 
  “Yavruya kuvözümüzde bakıyoruz” 
  Tarsus Doğa Parkı sorumlu veteriner hekimi Celal Çevirgenoğlu, “Birkaç gün önce  bünyemizde bulunan babunlardan bir tanesi doğum yaptı. Fakat üzücü bir şekilde annesi  yavruyu kabullenmedi. Yavruya biz kuvözümüzde bakıyoruz. Birkaç gündür gayet iyi.  Beslenmesine devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte kendisine biz bakacağız. İnşallah  sağlıklı bir şekilde Tarsus Doğa Parkında yaşamına devam edecek” dedi. 
  “Büyümesi tamamlandıktan sonra Seko için uygun yaşam alanı oluşturacağız” 
  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan görüşme  sonucunda eylül ayında Tarsus’a getirilen sırtlanlardan birinin doğum yaptığını ve anne  sırtlanın strese bağlı olarak yavrusunu kabullenmediğini kaydeden Çevirgenoğlu, “Eylül  ayında getirdiğimiz sırtlan yaklaşık 3 ay önce doğum yaptı. Strese bağlı olarak yavruyu  reddetti. Yavru yaklaşık 1 aylıkken annesinden ayrılmak zorunda kaldı. İki aydır biz bakıyoruz. 
  Bizim korumamız altında. İnşallah büyümesi tamamlandıktan sonra ona uygun yaşam alanı  oluşturacağız ve kendi kafesinde yaşamına devam edecek. İsmini ‘Seko’ koyduk. Seko  şimdilik biz beslediğimiz için bize yakın. Fakat yavaş yavaş uzaklaştıracağız. Çünkü çok alışık  olması istenen bir durum değil insanlara. Bundan sonraki yaşamı doğal yaşam parkında  devam edecek” diye konuştu. 
 

Annelerince reddedilen sevimli yavrular koruma altına alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Jandarma uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor
Jandarma uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor
 Kapı ve pencereleri kırarak evlere giren hırsızlar yakalandı
Kapı ve pencereleri kırarak evlere giren hırsızlar yakalandı