seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop seks shop
Advert

Mezitli'de 8. hobi bahçesi hizmete girdi

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından oluşturulan 8. hobi bahçesi, Tece Mahallesi'nde 'Çevre Günü'nde hizmete girdi.

Mezitli'de 8. hobi bahçesi hizmete girdi
Mezitli'de 8. hobi bahçesi hizmete girdi   Süleyman Taş

  Tece Mahallesi'nin ikinci hobi bahçesinin açılışında konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çevrenin korunması için duyarlılık oluşturabilmek adına açılışı '5 Haziran Çevre Günü'nde gerçekleştirdiklerini söyledi. Son dönemde yaşanan çevre katliamlarına dikkat çeken Tarhan, çevre günü kutlamalarını bu katliamlar nedeniyle sağlıklı bir biçimde yaşamadıklarına belirterek, "Son yıllarda Mezitli’de yaşanan orman katliamları, balık çiftlikleri, kuruyan göller ortadayken, çevre haftası kutlamak çok da gerçekçi değil” dedi. 
  Çevrenin korunması amacıyla Mezitli’yi hobi bahçeleri, jakaranda koruluklarıyla donattıklarını  ifade eden Tarhan, “Özellikle Mezitli Kent Planı hazırlanırken Mezitli’de sanayi sitesinin  yerinin değişmesi dışında bir tek tüten bacanın olduğu sanayi alanı olmasın istedik. Bu  hassasiyetle planımız hazırlandı. Mezitli’yi insanların dinlendiği turizm kenti, tarım kenti olsun  diye çalışıyoruz. Yeşil alanları imara açtırmamak için direniyoruz. Ama yarınlarda buna sahip  çıkacak olanlar o çevrede yaşayanlardır. Biz bu imarlı alanlarda belediyemize para  kazandırabilirdik. Ama yapmadık. Halkımız için yeşil doğaya dönüştürdük" diye konuştu. 
  Kentte hobi bahçesi anlayışının çok yeni olduğunu, buna karşın yoğun ilgi gördüğünü ifade  eden Tarhan, "Biz insanımızı daha çok şehrin karmaşasından ve stresinden  uzaklaştırarak toprakla uğraşmalarını istiyoruz. Önceliği hasta ve ileri yaşta olan  vatandaşlarımıza veriyoruz. Buradaki amacımız domates, biber, patlıcan, salatalık ve fasulye  gibi birçok ürünü yetiştirme fırsatı bulan vatandaşlarımızın doğa ile iç içe bir yaşam  sürdürmesidir. Burası çok huzurlu bir yer. İnsanlar bitkilerle uğraşmanın yanı sıra kendi  yetiştirdiği ürünleri de tüketme fırsatı buluyor. Stres ve şehrin gürültüsünden uzakta adeta  toprakla bütünleşiyor. Proje, yoğun ilgi görüp, talep de artınca yeni hobi bahçeleri oluşturmaya  devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 
  “Vatandaşlarımız burada toprakla buluşuyor" 
  Hobi bahçelerinin kendi arasında farklı bir anlayışı olduğuna da belirten Başkan Tarhan,  "Yaptığımız bahçelerde, vatandaşlarımız bir aile gibi oldular. Kendi aralarında hobi bahçesi  komşulukları kurdular. Birbirleriyle dayanışma içerisindeler ve hatta kısır günleri gibi çeşitli  etkinlikler yapıp bizleri de davet ediyorlar. Bu da bizleri mutlu ediyor. İnsanlar kendi  balkonlarında ve bahçelerinde toprakla uğraşmayı çok seviyorlar. Bunu göz önünde 
  bulundurduk. Çok fazla toprağa uzak kalmadığımızı düşünsek de aslında farkına varmadan  topraktan uzaklaşıyoruz. Hobi bahçesi projesi de aslında çok önemli bir proje. Vatandaşlarımız  burada toprakla buluşuyor. Biz kendilerine elektrik, su başta olmak üzere her türlü imkânı  ücretsiz sağlıyoruz. İnsanlarımız mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz" şeklinde konuştu. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Kayıp çocuklar bulundu
Kayıp çocuklar bulundu
 Tarsus'ta kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti
Tarsus'ta kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti