Advert

Mersin'de geleceğin tenisçileri yetişiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) içerisinde yer alan tenis branşındaki sporcuların, antrenmanlarına antrenörleri eşliğinde devam ettiği bildirildi.

 Mersin'de geleceğin tenisçileri yetişiyor
 Mersin'de geleceğin tenisçileri yetişiyor   Süleyman Taş

  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 10-14 yaş aralığında tenis branşındaki lisanslı 20  sporcusu, antrenmanlarını Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompeksinde yer alan  tenis kortlarında yapıyor. Haftanın 5 günü 3 saat yoğun olarak antrenman yapan oyuncuların  Büyükşehir Belediyesinin tüm olanaklarından yararlanması sağlanıyor. Macit Özcan Spor  Kompleksi içinde 5 adet toprak kort ve 1 kondisyon salonu yer alıyor. Toprak kortların yanı sıra  sporcuların her zemin çeşidine alışabilmesi için de beton kort yapılması planlanıyor.  Sporcuların arasında daha önce Mersin il birinciliği gibi önemli başarılar elde etmiş performans  oyuncuları da yer alıyor. 
  “Sporcularımız Büyükşehir Belediyesi GSK lisansı altında turnuvalara katılıyorlar” 
  Büyükşehir Belediyesi GSK tenis başantrenörü Umur Serin, 10-14 yaş aralığındaki 20 sporcu  ile bire bir ilgilendiklerini ve yoğun bir şekilde antrenmanlara devam ettiklerini ifade ederek,  “20 sporcumuzdan 10’u performans anlamında turnuvalara katılıyor. Antrenmanlarımız haftanın  6 günü iki saat tenis, bir saat kondisyon olmak üzere gerçekleştiriliyor. Şu anda 5 adet toprak  kortumuz var. Bir de ‘Kır Çiçeği’ projesinin bulunduğu yurdun altında 1 salonumuz var, kondisyon  antrenmanlarımızı orada gerçekleştiriyoruz. Sporcularımız Mersin Büyükşehir Belediyesi  Gençlik ve Spor Kulübü lisansı altında turnuvalara katılıyorlar, ilimizi ve belediyemizi temsil  ediyorlar. Şu anda kulüp bünyesinde üç antrenörümüz var" dedi. 
  Kulüp bünyesine beton kortlar kazandırılacak 
  Serin, tenis branşındaki hedeflerinin öncelikle milli takıma ardından uluslararası platformlara  sporcu kazandırabilmek olduğunu kaydetti. Başkan Vahap Seçer’in tenis branşına da çok önem  verdiğini vurgulayan Serin, “Vahap Başkanımız da haftada bir gün tenis oynuyor. Kendisinin çok  değer verdiğini biliyoruz bu spora. Umarım yeni yapılacak kortlarımızla daha başarılı bir branş  haline geliriz. Yeni bir proje var, beton kortlar yapılması planlanıyor. Dünyada en çok beton  zemin kullanılıyor. Biz Mersin ilinde sadece toprakla yetinebiliyorduk. Bu imkanı da bize  sağlayan başkanımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 
  “Hocalarımla beraber büyük işler başaracağıma inanıyorum” 
  7 yıldır tenis oynadığını söyleyen GSK’nın lisanslı sporcularından Şimal Sultan Çetrez ise “Bir yıldır bu kulüpteyim. Hocalarımla beraber büyük işler başaracağıma inanıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesini temsilen il birincisi oldum. Şu an ilk olarak milli takım seçmelerine girmek istiyorum" diye konuştu. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi