Advert

ATA SPORU HALAT ÇEKME KAYSERİ ERCİYES'TE

Halat Çekme Federasyonu Kayseri Erciyes'te ata sporu Halat Çekme şampiyonası ile geçmişten günümüze ata sporumuzla göz doldurdu.

ATA SPORU HALAT ÇEKME KAYSERİ ERCİYES'TE
ATA SPORU HALAT ÇEKME KAYSERİ ERCİYES'TE Süleyman Taş

Halat Çekme yarışmalarına Erciyes Dağında Büyükler Gençler Yıldızlar bay bayan Halat Çekme Şampiyonası olara düzenlendi.  Büyüklerde 12 takım gençlerde 8 takım yıldızlarda 9 takım 8 Li sporcularla  yarışmalar yapıldı.

Kayseri Erciyes’te Halat çekme şampiyonası korona virüs pandemi korunma kuralları çerçevesinde yapıldı.

Erciyes Bike Park Açılış Oyunları ve Halat Çekme Federasyonu tarafından düzenlenen Halat Çekme Şampiyonası büyük ilgi gördü. Yoğun ilgi ile karşılanan halat çekme ata sporumuz yarışmalar ada sporcular göz doldurdu.

 

Şampiyonaya katılan  Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir  şampiyonaya ilgi gösteren  Fatma Şahin’e katılan vatandaşlara sporculara teşekkür ederek Gaziantepli vatandaşlarımızı ve Ata Sporumuz Halat Çekme sporu ile herkesi  buluşturmayı planlıyoruz diyerek  Halata Tutun Hayata Tutun mesajı ile sözleri ile duygularını dile getirdi.

Halat Çekme Federasyonu 2017 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde kuruldu. Gençlerin boş zamanlarını barış ve kardeşlik projesi Ata Sporumuz Halat Çekme ile buluşturmak adına  faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Halat Çekme Federasyonu şampiyonalar düzenleyerek ve  eğitim seminerleri yaparak 81 il temsilciliği ve ilçe temsilcilikleri ile  ülke genelinde faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye genelinde antrenör hakem sporcusu olan federasyon  Gençlik ve Spor Bakanlığı oluruyla Avrupa  ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil etmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi