Advert

Yörük Şenliğinde Siyaset Gerginliği

Mersin’de Yörük Şenliği’nde siyaset gerginliği: Yuhalanan eski başkan konuşmasını yarıda kesti

Yörük Şenliğinde Siyaset Gerginliği
Yörük Şenliğinde Siyaset Gerginliği Süleyman Taş

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Sarıpınar yaylasında düzenlenen Yörük Şenliği’nde siyasi gerginlik yaşandı.  Mersin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın konuşmasına “Siyaset yapıyorsun, burası siyasi konuşma yeri değil” diye karşı çıkan Yörükler tepki gösterdi. Tepkinin dozunun artması üzerine konuşmasını yarıda kesen Kocamaz, kürsüden inerek jandarma ve özel koruması eşliğinde yuhalanarak şenliği terk etmek zorunda kaldı.

Süleyman TAŞ / MERSİN

Mersin’in eski Büyükşehir Belediye Başkanı İyi Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, Yörük Şenliği’nde yaptığı konuşmasına “Siyaset yapıyorsun, burası siyaset yapma yeri değil” diyen Yörüklerin tepkisi üzerine konuşmasını yarıda keserek jandarma ve özel koruması eşliğinde alanı terk etmek zorunda kaldı. Kocamaz, apar topar aracına binerken yuhalandı.
Edinilen bilgiye göre Akdeniz Kösereli Yörükler Derneği’nce geleneksel olarak 4’ncü Yörükler Şenliği Erdemli ilçesine bağlı Sarıpınar Yaylası’Rnda düzenlendi. Şenliğe katılan Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı ve İyi Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz bir konuşma yaptı. Kocamaz, konuşmasında CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i, uygulamaları üzerinden eleştirdi.
“SİYASET YAPIYORSUN” 
Eski Başkan Kocamaz’ın konuşma yaptığı sırada ise Yörük vatandaşlar kürsünün önüne kadar giderek, “Siyaset yapıyorsun, burası siyaset yapma yeri değil” diye çıkıştı. Kürsüde bulunan Kocamaz ise, “Ben siyaset yapmıyorum” diye yanıt verdi. Karşılıklı konuşmalar üzerine ortam bir anda gerildi. Bunun üzerine şenliği yöneten görevli, “Lütfen arkadaşlar sakin olunuz. Başkan siz de konuşmanızı bitirirseniz çok sevinirim” dedi. 
KONUŞMASINI YARIDA KESTİ ALANI TERK ETTİ
Bu uyarı üzerine Kocamaz, “Tamam ben hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamlayamadı. Görevli ise, ‘Biz kendisine siyasi bir konuşma yapmaması konusunda uyarılarda bulunmuştuk” açıklaması yaptı. Gerginlik üzerine konuşmasını yarıda kesmek durumunda kalan eski Başkan Burhanettin Kocamaz, jandarma ve özel koruması eşliğinde alandan ayrılmak zorunda kaldı. Apar topar aracına bindirilen Kocamaz, yuhalamalar eşliğinde şenliği terk etmek zorunda kaldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 3 günlük çiftin tartışması kanlı bitti
3 günlük çiftin tartışması kanlı bitti
Şarampole düşen kamyonetin sürücüsü hayatını kaybetti
Şarampole düşen kamyonetin sürücüsü hayatını kaybetti