Advert

Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor

Akdeniz Belediyesi, tüm yurtta olduğu gibi Mersin’de de artışa geçen korona virüs salgını (Covid-19) ile mücadelesine devam ediyor.

Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor
Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor Süleyman Taş

Belediye ekipleri, camiler ile parkların yanı sıra, vatandaşların ortak kullandığı mekanlarda salgına karşı ilaçlama-dezenfekte çalışmasını aralıksız sürdürüyor.   
  Mersin7in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin, salgının başladığı ilk günlerde kurup sahada görevlendirdiği ekipler, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında, hastane, aile sağlığı merkezleri ve eczaneler, cami, mescit, Kur’an kursları, kamu kurumları ve halkın ortak kullandığı diğer alanlarda dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 
 
  Camiler temizlenip halılar yıkanıyor, pazaryerleri ilaçlanıyor 
  Sahada görevli diğer ekipler de semt pazarlarının akşam saatlerinde kaldırılmasından sonra, mahallelerin cadde ve sokaklarında temizlik, yıkama ve dezenfekte hizmeti veriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mobil dezenfekte ekibi, salgının yayılmasını önlemek amacıyla ilçe genelinde gece-gündüz demeden çalışırken, son olarak Hz. Ebubekir Camisinin halılarını yıkayıp dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri de salgının yayılmasına karşı tüm ilçedeki çöp konteynerlerinin yıkanması ve dezenfektesini gerçekleştiriyor.  
 
  “Rehavete kapılmayalım, aşılarımızı olalım” 
  Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, salgının yeniden yükselişe geçtiği bugünlerde daha dikkatli olunmasını istedi, vatandaşlara, aşılarını olmaları çağrısını bir kez daha yineledi. Başkan Gültak, “Kesinlikle rehavete kapılıp tedbiri elden bırakmayalım, çünkü salgın henüz bitmedi. Bu nedenle maske, mesafe ve hijyen kurallarından da ödün vermeyelim. Hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığını koruyalım. Salgına karşı elimizdeki en önemli güç olan aşılarımızı da mutlaka yaptıralım” diye konuştu.   
  Gültak, vatandaşlardan gelen taleplerin ekiplerce en kısa sürede değerlendirmeye alındığını kaydetti, halk sağlığını korumak amacıyla ilçe genelinde ilaçlama faaliyetinin aralıksız süreceğini vurguladı. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
Arı kovanlarına ilaç sıkarken zehirlenip öldü
 Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu
Şarampole düşen araçtan hafif yaralı kurtuldu