Advert

Yunan sahil güvenlik botundan Türk balıkçı teknesine taşlı taciz

Kuşadası açıklarında avlanan ve içerisinde 5 mürettebatı bulunan Türk balıkçı teknesi, Yunan sahil güvenlik botu tarafından önce manevra ile taciz edildi, ardından taş ve plastik mermilerle saldırıya uğradı

Yunan sahil güvenlik botundan Türk balıkçı teknesine taşlı taciz
Yunan sahil güvenlik botundan Türk balıkçı teknesine taşlı taciz   Süleyman Taş

 Taciz anları, Mersinli bir balıkçı tarafından cep telefonu ile kaydedilerek paylaşıldı   
 Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında avlanan ve içerisinde 5 mürettebatı  bulunan Türk balıkçı teknesi, Yunan sahil güvenlik botu tarafından önce manevra yapılarak taciz edildi, ardından taş ve plastik mermilerle saldırıya uğradı. Saldırıda balıkçı teknesinin camları  kırıldı.   
  İddiaya göre, olay, 3 gün önce Kuşadası açıklarında, uluslararası sulara yakın bir bölgede  meydana geldi. İçerisinde 5 mürettebatı ile avlanmak için açılan Türk balıkçı teknesi, uluslararası sulara yakın bir bölgede Yunan sahil güvenlik botu tarafından taciz edildi. Balıkçı teknesinin etrafında manevra yapan ve oluşturduğu dalga ile balıkçı teknesine zor anlar yaşatan Yunan botu, uzun süre tacizini sürdürdü. Bir süre sonra ise Yunan sahil güvenlik botundan, Türk balıkçı teknesine plastik mermi ve taşlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında balıkçı teknesinin  camları kırıldı. Dakikalarca süren taciz, balıkçı teknesinin Türk karasularına girmesiyle sona  erdi. 
 
  Taciz anı saniye saniye kaydedildi 
  Yunan botunca gerçekleştirilen taciz anı, teknede bulunan Mersinli bir balıkçı tarafından cep  telefonu ile kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan görüntülerde, Yunan botunun  taciz anı, balıkçı teknesine atılan taşlar ve camların kırılmasına ilişkin kayıtlar yer aldı. Ayrıca aynı bölgede daha önce yaşanan Yunan tacizine ilişkin görüntüler de Mersinli balıkçı tarafından  sosyal medyada paylaşıldı. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
  Mersin'deki doktor cinayetinde 'tutanak' iddiası
Mersin'deki doktor cinayetinde 'tutanak' iddiası
Mersin'de 1 kilo 173 gram esrar ele geçirildi
Mersin'de 1 kilo 173 gram esrar ele geçirildi