Advert

Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüs filosunu büyütüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesinin ulaşım filosunu genişletmek ve kullanım ömrü dolan araçları yenilemek adına alımını gerçekleştireceği 56 adet orta boy otobüsün ihale sürecinin tamamlandığı bildirildi.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüs filosunu büyütüyor
  Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüs filosunu büyütüyor   Süleyman Taş

  Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersin’de konforlu bir ulaşım için toplu taşıma filosuna yeni araçlar kazandırılması amacıyla 56 adet orta boy otobüs için geçtiğimiz günlerde yapılan ihale sonuçlandı. Tamamlanan ihale sürecinin ardından en uygun teklifi veren firma ile imzalar atıldı. Yeni otobüsler, 2022 yılının Nisan ayında teslim edilecek. 
  Vatandaşlar konforlu otobüslerle seyahat edecek 
  30’u Tarsus merkez, 26’sı diğer ilçelerde hizmete sunulacak olan otobüsler sayesinde vatandaşlar yeni, konforlu ve modern araçlarla güvenli bir şekilde seyahat edecek. 8-9 metre bandında özelliğe sahip orta boy otobüsler, kırsal mahallelerin dar ve keskin dönüşlü yollarında da rahat ve güvenli seyahat imkanı verecek. Eski araçlara nazaran yaklaşık yüzde 50 oranında yakıt tasarrufu sağlayacak olan yeni otobüsler sayesinde çevreye salınan karbondioksit ve karbonmonoksit oranı azalacak. 
  Kullanım ömrü dolan otobüsleri yenilmek için çalışmalarını sürdürecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilerleyen süreçte 100 araç alımı daha planlıyor. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşini öldürüp 3. kattan atlayarak intihar etti
Eşini öldürüp 3. kattan atlayarak intihar etti
Göksu Irmağı'nda rafting yaparken boğularak hayatını kaybetti
Göksu Irmağı'nda rafting yaparken boğularak hayatını kaybetti