Advert

Mersin Büyükşehir Belediyesi sanatçı kadrosunu genişletiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Kent Orkestrasının kadrosunu genişletmek için gerçekleştirdiği enstrüman ve solist sanatçısı alım sınavını tamamladı.

 Mersin Büyükşehir Belediyesi sanatçı kadrosunu genişletiyor
 Mersin Büyükşehir Belediyesi sanatçı kadrosunu genişletiyor   Süleyman Taş

  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, alanında uzman ve birbirinden değerli isimlerin jüri koltuğuna oturduğu sınava 126 kişi girmeye hak kazandı. 4 gün süren ve 15 farklı kategoride yapılan sınavda adaylar yeteneklerini ve performanslarını sergiledi. Sınavda, 12 farklı kategoride alım yapıldı. Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonrası kısa sürede kazananların açıklandığı sınavda keman, viyola ve trombon sanatçısı alanlarında kazanan olmadı. 
  Jüri heyetinin değerli isimlerden oluştuğunu ve çok sıcak bir ortamda sınavın  gerçekleştiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi  İspir Özdülger, büyüyen orkestrayla başarılı işler yapacaklarını söyledi. Özdülger,  “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanat kurumlarına yaklaşımımız çok üst  düzey. Amacımız; belediyemizin vizyoner bakışını, sanata gösterdiğimiz büyük sevgiyi  ve ilgiyi en iyi şekilde ifade edebilmek. Jürimiz son derecede değerli bir değerlendirme  yapmış oldu. Gelen sanatçı arkadaşlarımızın sınavları son derece sıcak bir ortamda  gerçekleşti. Çok yetenekli arkadaşlarımızın olduğunu, biraz daha çalışması gereken  arkadaşlarımızın olduğunu gördük. Mersin için büyük bir kazanım bu sınav ve  oluşturduğumuz bu orkestra. Çünkü biz büyük ve güzel işler yapmak, sadece Mersin’de  değil uluslararası platformlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nı duyurmak  istiyoruz, hedefiniz bu” dedi. 
  Özdülger, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sanata verdiği bu desteğin diğer belediyeler tarafından örnek alınmasını istediklerini ifade ederek, “Mersin halkına, Mersin seyircisine, sanatseverlerine en güzelini sunmak için buradayız. Amacımız bu doğrultuda en iyisini yapabilmek” ifadelerini kullandı. 

                                         

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Freni patlayan halk otobüsü şoförü konuştu 'O an 15 kişinin canını düşündüm'
Freni patlayan halk otobüsü şoförü konuştu 'O an 15 kişinin canını düşündüm'
 Mersin Limanında 6 kilo 750 gram kokain ele geçirildi
Mersin Limanında 6 kilo 750 gram kokain ele geçirildi