Advert

Kır Çiçekleri’nden 7 sporcu, ‘Mersin Atletizm İl Karması’na katılma hakkı kazandı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin “Kır Çiçekleri”, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla il genelinde düzenlenen kros yarışmasına katıldı.

Kır Çiçekleri’nden 7 sporcu, ‘Mersin Atletizm İl Karması’na katılma hakkı kazandı
Kır Çiçekleri’nden 7 sporcu, ‘Mersin Atletizm İl Karması’na katılma hakkı kazandı Süleyman Taş

 Birçok dalda gerçekleştirilen yarışmada önemli dereceler alan Kır Çiçekleri’nden 7 sporcu, gösterdikleri başarı ile Mersin Atletizm İl Karması’na katılma hakkı kazandı. 
  Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bin 500 metre kros yarışmasında Kır Çiçeklerinden Semiha Savaş birinci, Nazlı Göktaş ise ikinci oldu. 2 bin metre kros yarışmasında Medine Gökçül ikinci, Rana İbil ise dördüncü sırada yer aldı. Kır Çiçekleri, 2 bin metre takım kros yarışmasında ise ikinci oldu. Alınan sonuçlar doğrultusunda Kır Çiçekleri projesi kapsamında eğitim ve öğretim hayatına devam eden 7 sporcu kız öğrenci, Mersin Atletizm İl Karmasına katılma hakkı kazandı. Kır Çiçekleri, bu başarıları ile Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında 26 Mart’ta Mersin’de düzenlenecek olan yarışmalara katılacak. 
 
  Kır Çiçekleri, ‘Ana Gökyüzü Delinmiş’ oyununu izledi 
  Gündüz saatlerinde düzenlenen atletizm yarışlarının ardından yurtta dinlenen ve okulda verilen ödevlerini tamamlayan Kır Çiçekleri, aynı gün akşam saat 20.00’de Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde “Ana Gökyüzü Delinmiş” oyununu seyretti. Mersin Arslanköylü yazar ve yönetmen Ümmiye Koçak tarafından kaleme alınan ve yönetilen oyun, iklim değişikliğine ve küresel ısınmaya dikkat çekiyor. 

                                         

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEM'de demir yüklü tırın dorsesi yandı
TEM'de demir yüklü tırın dorsesi yandı
 PKK'ya finans sağlayan şüphelilere operasyon 10 gözaltı
PKK'ya finans sağlayan şüphelilere operasyon 10 gözaltı