Advert
ENKAZ OLMASINI BEKLEDİLER AMA OLMADI
Süleyman Taş

ENKAZ OLMASINI BEKLEDİLER AMA OLMADI

Veli Gürgah ismini Erdemlide duyarız biliriz.  Eskiden sorduğumuzda yada duyduğumuzda kendi alın teri ile seyyar tatlıcılık yapan sevilen biri olduğunu biliyoruz.

Taki Veli Gürgah Yerleşik düzen patiseri işletmeye başladığı zamanda bocalayacak batacak gibi düşüncelere inat işine sahip çıkarak büyüttü. Toplumun her kesiminden Erdemlide müşteri dost ahbab arkadaş cevresi oluşturdu.

Seymen patiseri ismini Güzeloluk caddesinde ispatladıktan sonra Erdemli Türbe caddesinde işletmesini taşıdı. Siyasette ise herkesin adını unuttuğu Demokrat Parti İlçe başkanlığı ile siyaseten  bir sofra kurmaya çalıştı. Yıllarca atalarımızın gittiği yol diyerek az imkanlarla çok fedakarlık yaparak ziyaretine gelen gelen herkese çay tatlı aç olana simit poğaça ikram ederek Demokrat parti yi Erdemlide şahsını sevdirerek büyütmeye çalıştı. Herkese ayrım yapmadan telefonuna baktı dertlerini dinledi elinden geldiğince sorunlarına çözüm üretmeye çalıştı.

2019 Yerel seçimlerine giderken Erdemli öğretmen evinde Demokrat Parti kaynaşma yemeğinde yaptığı konuşmada hiç aklımdan çıkmayan şu sözlerini o gün yadırgamıştım. Bir süre sonra hak verdim. O gün Veli Gürgah demiştiki ' bugün bizler Demokrat Partiliyiz. Gücümüz yettiğince partimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Eğerki yarın parti oyumuzda yukarı doğru bir ivme oluşursa ilk bizi harcarlar' demişti.

kadıköy escort

Dediği gibi de oldu. Seçimlere giderken 2014 Ak Parti Erdemli belediye başkan adayını 2019 da Veli Gürgah Erdemlide belediye başkan adayı yaptı Demokrat Partiden. Devamında ise Veli Gürgah Demokrat Parti ilçe başkanlığı görevini bıraktırıldı. 2014 yerel seçimleri sonrası Ak Partide  yaşanan guruplaşma  durumu Veli Gürgah Demokrat Parti ilçe başkanlığından seçimlere girmeden ayrıştırıldı. Veli Gürgah'a Bazı çevreler adeta sosyal medyada vs linç girişiminde bulundular.

Bir kısım cevrelerin Enkaza dönüşecek diye rüya  gördükleri Veli Gürgah işine sahip çıkarak dekodulara itibar etmeden ekmek aş mücadelesini vererek adeta yeniden doğdu.  Seçimler öncesi olduğu gibi günümüzde de uğrayan herkes Veli Gürgah işyeri Seymen Patiseride çayını içip günlük poğaçasını simidini tatlısını yemeye devam ediyor. Siyasi bir kimliği olmasada insanlara elinden geldiğince destek olmaya sorunlarını çözme gayretine devam ediyor.

Büyüklerimizin  dediği gibi Allah kesmezse kulunun rızkını insanoğlu asla kesemez...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erkan izci     2020-10-29 Sayın süleyman bey Nasılsınız gazetenizi yakından takip eiyorum izcihaberajansi.com Erkan İZCİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
Mersin'de 24 bin litre gümrük kaçağı motorin ele geçirildi
 Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Mersin'de 784 kök kenevir bitkisi ele geçirildi