Advert
UNUTTUKLARIMIZ
Ahmet Dekiş

UNUTTUKLARIMIZ

-Unuttuk hem de öyle bir unuttuk ki unuttuğumuzu bile unutup farkına varamadık neyi unuttuğumuzun.

-Komşuluğu unuttuk bir köy bir apartmana sığdı komşumuz oldu ama bir köyün bir birini tanıdığı kadar tanımıyoruz birbirimizi ve bir köy ‘ün birbirine yardıma koştuğu kadar birbirimizin yardımına koşamıyoruz.

- Selamı unuttuk hem de öyle bir unuttuk ki tanıdıklarımıza dahi selam vermez olduk. Sabahları 5 dk yürüme mesafesinde bulunan iş yerlerimize arabamızla gidiyoruz. Oysa sadece 5 dakika erken çıkarak selam versek hâl ve hatır etsek esnaflara, merhaba desek yol üstünde gördüklerimize ve sabahın tazeliğini teneffüs etsek, köşe başında ki fırından yayılan ekmek kokularını içimize çeksek, dua etsek tanımadığımız insanlara sessizce yürekten.

- Unuttuk hoşgörüyü, önce dinleyip sonra konuşmayı bu yüzden anlayamaz olduk birbirimizi ve dolayısıyla hep haklı olduk belki ama haktan da bir o kadar uzaklaştık.

- Sevgiyi, iyiliği unuttuk mesela  bir arkadaşımız istemeyerek ufak bir yanlış yapsa asla unutmuyoruz  yüreğimizin bir köşesine perçinleyip öfke yumağı haline getiriyoruz. Fakat birileri bize bir iyilik yaptığı zaman çarçabuk unutuyoruz.

- Cömertliği unuttuk ama israftan da geri durmadık. Sahi neydi cömertlik? Cömertlik gönülden gönüle köprü kurmaktı ve paylaşmaktı sevgileri, sevinçleri, tebessümü, ve güler yüzle paylaşmaktı bir tas çorbayı.

 

- Affetmeyi unuttuk kusursuz bir hayat kusursuz insanlar arayışına kapıldık bu yüzden en ufak kusurlar bizim gözümüzde dağlar kadar büyüdü, affımıza sığmadı ve böylece Vicdanlarımız bir parça yara aldı. Sudan sebepler nedeniyle aramıza girmiş kara kedileri uzaklaştırıp bir arkadaşımızı, akrabamızı dostumuz affetmenin tam zamanı şimdi aslında. İnanın bunu yaptığımızda kuşlar kadar hafif ve özgür olacağız denemesi bedava.

-Dostluğu unuttuk bir birimizden uzaklaştık hep şikayetçi olduk belki de ilk adımı bizim atmamız gerekiyordu ama hep başkalarından bekledik bu yüzden biraz yalnızlaştık mı ne?  bu yalnızlığımızı Televizyon programlarıyla doldurmaya mı çalışıyoruz yoksa? Aramıza mesafeler girmiş eski bir dostumuzu armanın tamda zamanı olabilir.

Dostlarınızın ve dostluklarınız içten ve samimi olması ve unuttuklarınızın olumsuzluklar, hatırladıklarınızın ise güzellikler olması dileğiyle esen kalın.

 

Her türlü görüş ve önerilerinizi sahaf1sahaf@gmail.com adresinden iletebilirsiniz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1200 YAŞINDA BÖLGEDE SADECE BİR TANE VAR O DA ERDEMLİ'DE
1200 YAŞINDA BÖLGEDE SADECE BİR TANE VAR O DA ERDEMLİ'DE
Yaşlılık değil ikinci ergenlik
Yaşlılık değil ikinci ergenlik